Randka
Oratorium Św. Tomasza
Immaculata 07-13.08.2016
Nieszpory dla mężczyzn
Msze Święte za Ojczyznę
Previous Next Play Pause

INTENCJE

Intencje 22-29.05.2016 r.

NIEDZIELA, 22 maja – Uroczystość Trójcy Świętej

  • 8:00 + Jadwiga Frąckiewicz (2 rocz.)
  • 9:30 + Henryk (6 rocz.)
  • 11:00 + Henryk Łozowski (greg.)
  • 13:00 W intencji Parafian
  • 18:00 + Marian i Stanisława Baranowscy Więcej…

OGŁOSZENIA

Uroczystość Najświętszej Trójcy 22.05.2016 r.

  • Dzisiaj o 13.00 odbędzie się Msza Św. w intencji rodzin z błogosławieństwem dzieci. Po Mszy św. konkurs na najliczniejszą rodzinę zgromadzoną na Mszy św. Nagrodą jest słodka niespodzianka dla wszystkich członków zwycięskiej rodziny.
  • Nieszpory mężczyzn za rodziny w poniedziałek o 18.40, a po nich spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w przygotowania do obchodów 25-lecia istnienia naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sali bł. Jakuba Alberione. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 3 lipca w dniu odpustu ku czci Św. Tomasza Apostoła. Więcej…

Dnia 19 lutego 2011 r. odbył się dzień skupienia ełckiej Odnowy w Duchu Świętym zorganizowany przez wspólnotę Paweł Apostoł z parafii św. Tomasza Apostoła. Tematem tego spotkania była ?Nasza pobożność Maryjna?. O godz. 10.00 zgromadziliśmy się w auli szkoły Z S nr 1. Przybyło wielu (ok. 70) członków ełckiej Odnowy. Rozpoczęliśmy serdecznym przywitaniem wszystkich wspólnot , po czym Ada ? liderka naszej grupy zainicjowała modlitwę w czasie której był również taniec . Następnie diakonia pod kierunkiem Agnieszki przedstawiła wizualizację przypowieści o pannach mądrych i nierozsądnych. Kolejnym punktem była katecheza, którą wygłosił ks. Jarosław Dąbrowski. Mówił w niej m.in. o tym jak współcześni katolicy łatwo omijają prawo Boże, np. przez łamanie świętości Dnia Pańskiego. Nawiązując do tematu dnia wskazał na pojawiający się trend w naszej pobożności Maryjnej, a mianowicie o tym jak łatwo zwalniamy się z naśladowania Maryi mówiąc, że i tak jest ona niedoścignionym wzorem, więc będziemy się do Niej modlić, ale naśladować nie. 

Mówił o tym, że pobożność Maryjna polega na poznawaniu tego jaki obraz Boga nosiła w sobie Matka Boża i utrwalaniu w swoim życiu tego obrazu. Ukazał nam też postawę Maryi, która była postawą PRZYJMUJĄCĄ to co Bóg dla Niej zaplanował. W Jej modlitwie nie było prośby. Nawet na weselu w Kanie Galilejskiej: Jej zwrócenie się do Jezusa to bardzie zawierzenie niż prośba. Na koniec ks. Jarosław wezwał nasze wspólnoty do ewangelizacji. Także mocny nacisk położył na modlitwę uwielbienia, ponieważ człowiek Odnowy to człowiek uwielbienia. Po katechezie mieliśmy czas na dzielenie jej treściami. Po modlitwie Anioł Pański była kawa i coś słodkiego, m.in. pyszne ciasta przygotowane przez nasze siostry ze wspólnoty .W końcu przyszedł czas na Eucharystię, którą celebrował ks. Grzegorz- opiekun wspólnoty Paweł Apostoł wraz z o. Grzegorzem, który uczestniczy w formacji naszej wspólnoty. Ks. Grzegorz w homilii mówił o Maryi, która jest obecna w naszym życiu jako Matka. Podkreślał wagę macierzyństwa . Maryja nie zastępuje Jezusa, Ona jest naszą Pośredniczką , przez Nią przychodzi Jezus. Maryja zawsze mówi Bogu ?Tak- zgadzam się?. W oczach Maryi każdy z nas może odkryć i powiedzieć : ?Jestem piękny!? Jesteśmy piękni, gdy dajemy innym Jezusa. Ks. Grzegorz wskazał też na osobę św. Józefa, który przyjął Maryję w stanie błogosławionym. Przyjął Jej piękno. Również małżonkowie powinni ,wzorując się na Maryi i Józefie, dostrzegać to piękno w sobie nawzajem i mówić o nim w dialogu. Bóg potrzebuje naszej modlitwy, naszej współpracy, aby dokonywać swego dzieła w świecie.
Po Komunii św. uwielbiliśmy Boga pieśnią ?Raduje się dusza ma? i tańcem, który poprowadziła Ewa wraz ze swoją diakonią. Przy tej okazji wspomnę, że oprawę muzyczną tego dnia przygotowała diakonia muzyczna, składająca się z osób z kilku wspólnot.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w trud przygotowania tego dnia; także wszystkim ,którzy przybyli ze wszystkich wspólnot Ełku.

TRWAJMY W JEDNOŚCI I UWIELBIENIU NASZEGO PANA.
Tekst: Sylwek
Zdjęcia: Janek