20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

 

„Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam..." (J 20, 21) pod takim hasłem w dniu 18.10.2014 odbył się Kongres Duchowości Katechetycznej w Diecezji Ełckiej.


Obchody związane z Dniem Dziecka Utraconego w diecezji ełckiej rozpoczną się w środę, 15 października 2014 r. mszą św. o g. 16.00 w parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku, ul. 11 Listopada 28. Zostanie także odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji dzieci i ich rodzin. Na zakończenie zostaną puszczone baloniki z imionami dzieci utraconych do nieba.

 

 

W dniach 4-7 września tego roku odbędą się rekolekcje dla mężczyzn w Zdunowie k. Pisza. Tematem rozważań będzie Rozpoznawanie Bożej woli.

Kongres Duchowości Katechetycznej w Diecezji Ełckiej

 

„Jak Ojciec mnie posłał, tak i ja was posyłam..." (J 20, 21)

Patronat: Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jerzy Mazur Biskup Ełcki

Miejsce: Parafia p.w. Św. Tomasza Apostoła w Ełku ul. 11 Listopada 28

Termin: 18 października 2014

 

Plakat XI Metropolitarny Kongres Odnowy w Duchu Świętym 2014
XI Metropolitarny Kongres Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym EŁK 19 – 20 września 2014

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc
i będziecie moimi świadkami"
Dz 1,8

Gość spotkania: Ks. SŁAWOMIR PŁUSA - kapłan diecezji radomskiej, egzorcysta i koordynator Odnowy w Duchu Świętym

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej
Zapraszamy na Uroczystości przybycia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia do naszej parafii 05 - 06 czerwca 2014 r.

Maryjo bądź nam Przewodniczką w wierze

W wigilię wspomnienia objawień fatimskich abp Mieczysław Mokrzycki dokonał intronizacji relikwii św. Jana Pawła II do paraf. Św. Tomasza Apostoła w Ełku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita lwowski, a koncelebrowali: bp Jerzy Mazur wraz z kapłanami ełckimi oraz gośćmi z diecezji lwowskiej. „Być świadkiem życia, działania i posługi człowieka świętego to wieki dar. Dziękujemy ci za przybycie do diecezji ełckiej i danie świadectwa o świętości Jana Pawła II" – mówił bp Mazur zwracając się do Metropolity.

 

W niedzielę 11 maja o godz. 20.00 na zakończenie nowenny przed przyjęciem relikwii św. Jana Pawła II można było obejrzeć program artystyczny dotyczący Papieża Polaka. Można było usłyszeć piosenki z Tryptyku Rzymskiego w wykonaniu osób posługujących śpiewem w naszej parafii oraz sympatyzujących z nią.

przygotowania nowenna jp2Zapraszamy na uroczystość wprowadzenia relikwii Św. Jana Pawła II  12 maja 2014 r. Eucharystia dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II o godz. 17.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego byłego osobistego sekretarza Jana Pawła II i Benedykta XVI.

W czasie wielkiego Postu rekolekcje wygłosił nam ks. Sławomir Kudrawiec. Trwały one 3 dni. Dzieci, młodzież i dorośli trwali na naukach rekolekcyjnych w określonych godzinach. 

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u