20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Herb ks. bp. Jerzego MazuraPrzewielebni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego, Wierni Świeccy

4 grudnia 2021 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła, że Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej bp. Adriana Józefa Galbasa SAC arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej, zwalniając go jednocześnie ze stolicy tytularnej Naisso.

Chcąc wyrazić naszą bliskość z ks. Arcybiskupem Nominatem i podziękować za dar Jego posługi w naszej diecezji ełckiej, dnia 8 stycznia 2022 roku w Katedrze Ełckiej o godz. 10:00, w bezpośredniej bliskości 2. rocznicy sakry biskupie, będziemy sprawować uroczystą Mszę Świętą w intencji ks. Abpa Adriana Galbasa SAC.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne nie będzie organizowany posiłek po zakończonych uroczystościach. Na Mszy św. oficjalne delegacje złożą słowa życzeń i podziękowań, zaś po zakończeniu Liturgii będzie możliwość osobistego spotkania ks. Abpa Adriana Galbasa w Katedrze Ełckiej.

Dzieląc się duchowo z Wami opłatkiem pragnę złożyć najlepsze życzenia, Są to przede wszystkim życzenia pokoju wewnętrznego, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy. Życzę obfitego Bożego błgosławieństwa na te dni świąteczne, NIech spotkanie z Nowonarodzonym w te dni umocni w Was pragnienie podążania za Nim, mówienia o Jego przyjściu na świat dla naszego zbawienia, niesienia Go na peryferie i dzielenia się Pokojem, który On przyniósł na świat.

Z serca błogosławię na każdy dzień Nowego 2022 Roku

ks. bp Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u