20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

kronika_006W krajobraz i duchowe bogactwo miasta Ełk wchodzi (tworząc nową stronę historii) parafia pod wezwaniem Świętego Tomasza Apostoła powołana przez ks. Biskupa Edmunda Piszcza ? Biskupa Warmińskiego ? dekretem z dnia 28.05.1991 r. Dekret wszedł w życie 1 lipca 1991 r.

I Proboszczem został mianowany ks. Jarosław Dąbrowski (po trzecim roku swojego kapłańskiego posługiwania).

Po powstaniu parafii Pierwsza Msza Święta została odprawiona 7 lipca o godz. 14 w kaplicy dojazdowej pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Młodziach, istniejącej już przed powstaniem parafii, którą urządzili mieszkańcy: Mołdzi, Guzek, Lepak Dużych i Małych oraz Judzik, pod kierunkiem ks. Zdzisława Siuty w części budynku należącego do Gminy Ełk, gdzie część budynku zajmowała Szkoła Podstawowa dla dzieci z kl. I i III.

Odpust w kaplicy w Mołdziach jest 26 sierpnia i tego dnia 1991 r. odbył się w nowej parafii. Msze św. W tygodniu: wtorek i środa, I piątek i święta kościelne.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC