20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

img_1822zm27.05.2009 r. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Teren, na którym miała rozpocząć się budowa jest to sama glina, a miesiące czerwiec i lipiec były bardzo deszczowe i dlatego dopiero 19.08.2009 r. rozpoczęliśmy budowę Zespołu Sakralnego tzn. kościoła i budynków przykościelnych, plebanii i sal do spotkań duszpastersko-edukacyjno-kulturalnych.

W przyszłości chcemy szczególnie pomagać idąc za nauczaniem sługi bożego Jana Pawła II małżeństwu i rodzinie w jej chrześcijańskiej formacji i rozwoju duchowym, troszcząc się również o dzieci i młodzież.

Ten etap budowy był wykonany przez firmę "Dom Ełcki". Do końca grudnia zostały wykonane zaplanowane prace (tzw. stan zerowy) o wartości ponad 500 tys. zł wliczając w to wiele prac nieodpłatnych i po wyjątkowo niskich cenach. Do spłaty pozostaje 190 tys. zł. (stan na styczeń 2010 r.)

makieta budowa03 października 2011 r. rozpoczęliśmy kolejny etap budowy, w którym planujemy wykonać stan surowy sali parafialnej, która do czasu zbudowania kościoła będzie służyła jako obiekt sakralny czyli kaplica. To pomieszczenie będzie dwa razy większe od obecnej kaplicy. Taka budowla pozwoli na polepszenie warunków uczestnictwa w nabożeństwach i modlitwach, ponieważ będzie bardziej przestronna, wyposażona w wentylację i większą ilość miejsc siedzących. Przy sali powstaną pomieszczenia:

  • w podpiwniczeniu sale do spotkań parafialnych, formacyjnych, zajęć dla dzieci i młodzieży i rodzin
  • na tym samym poziomie: zakrystia, kancelaria z poczekalnią,
  • w dalszym etapie zaplecze duszpastersko-mieszkalne.

Trwają obecnie prace budowlane dachu, dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na budowę kościoła. W miesiącu lipcu chcemy zrobić dach i część prac ziemnych. Jeżeli w tym czasie ktoś może przyjść z pomocą materialną czy wykonaniem jakiejś pracy to będę bardzo wdzięczny.

Za tydzień 8 lipca taca na budowę.

img 7969
Rozpoczyna się kolejny etap budowy, szczegółowe dane już wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia postępów naszych prac w galerii. W celu wspomożenia budowy można nabyć cegiełki dostępne w zakrystii.

Po długim oczekiwaniu zostały postawione wiązary, które umożliwią w najbliższym czasie zrobienie całego dachu. Rozpoczęto również pokrywanie dachu dachówkami. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na budowę.

Trwają dalsze prace budowlane Naszego Wspólnego Dzieła, obecnie przygotowujemy dach do pokrycia dachówką. Dziękujemy za wsparcie, modlitwę i pomoc w budowie. 

W zakrystii można nabyć cegiełki na budowę, jak również wsparcia można dokonać poprzez przelew online. Zapraszamy do obejrzenia postępów prac w galerii.

Trwają dalsze prace przy przy układaniu dachu, zapraszamy do galerii do zapoznania się z postępem prac.
Liczymy na wszelką pomoc i modlitwę w tej intencji.

Zakończyły się prace związane z kładzeniem dachu, obecnie trwają prace wewnątrz obiektu jak również na zewnątrz na placu. Bliższe informacje już wkrótce na stronie jak i w ogłoszeniach. Dziękujemy wszystkim za wsparcie modlitwą w intencji prac jak również wsparcie finansowe. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Stan obecny budowy:

  • zrobiony dach na całości budynku,
  • prace ziemne, a wiec położenie wszystkich rur i kabli pod ziemią, aby można było zrobić dojście do kaplicy,
  • robione jest ogrodzenie terenu, który musi być oddzielony i zabezpieczony;
  • Najbliższe plany: w całym budynku zostaną zrobione jeszcze okna i drzwi zewnętrzne.
  • Następnie cały wysiłek będzie skierowany na wykończenie części, która będzie świątynią tak abyśmy mogli na święta Bożego Narodzenia wejść do środka. Jeszcze raz dziękuję wszystkim z parafii i z poza parafii za modlitwę, ofiary i pracę - niech dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem i obfitością łask za hojność serca. Polecam wszystkich w codziennej modlitwie.

makieta budowaTrwają intensywne prace na budowie w związku z pogodą chcielibyśmy jak najszybciej uporządkować teren wokół placu budowy. Zapraszamy wszystkie chętne osoby dysponujące czasem i sprzętem do pracy.

Trwają intensywne prace budowlane, jak również prace wykończeniowe wokół terenu budowy. Trwa ocieplanie ścian, wykonywane są również prace wewnątrz, chcemy z Boża pomocą aby prace zostały ukończone przed okresem zimowym, abyśmy mogli na czas świąt już być w nowym miejscu.

W dniu 24 grudnia w godzinach porannych odbywały się ostatnie prace porządkowe w naszej nowej kaplicy. Dziekujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się to do tego, że na pasterka o godz. 22.00 odbyła się już w naszej nowej kaplicy.

Dziękujemy i pozostajemy w modlitwie za naszych parafian i osoby z poza parafii, którzy mieli swój wkład w budowę naszego wspólnego dzieła. 

Bóg zapłać

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u