20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

img_1822zm27.05.2009 r. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę. Teren, na którym miała rozpocząć się budowa jest to sama glina, a miesiące czerwiec i lipiec były bardzo deszczowe i dlatego dopiero 19.08.2009 r. rozpoczęliśmy budowę Zespołu Sakralnego tzn. kościoła i budynków przykościelnych, plebanii i sal do spotkań duszpastersko-edukacyjno-kulturalnych.

W przyszłości chcemy szczególnie pomagać idąc za nauczaniem sługi bożego Jana Pawła II małżeństwu i rodzinie w jej chrześcijańskiej formacji i rozwoju duchowym, troszcząc się również o dzieci i młodzież.

Ten etap budowy był wykonany przez firmę "Dom Ełcki". Do końca grudnia zostały wykonane zaplanowane prace (tzw. stan zerowy) o wartości ponad 500 tys. zł wliczając w to wiele prac nieodpłatnych i po wyjątkowo niskich cenach. Do spłaty pozostaje 190 tys. zł. (stan na styczeń 2010 r.)

makieta budowa03 października 2011 r. rozpoczęliśmy kolejny etap budowy, w którym planujemy wykonać stan surowy sali parafialnej, która do czasu zbudowania kościoła będzie służyła jako obiekt sakralny czyli kaplica. To pomieszczenie będzie dwa razy większe od obecnej kaplicy. Taka budowla pozwoli na polepszenie warunków uczestnictwa w nabożeństwach i modlitwach, ponieważ będzie bardziej przestronna, wyposażona w wentylację i większą ilość miejsc siedzących. Przy sali powstaną pomieszczenia:

  • w podpiwniczeniu sale do spotkań parafialnych, formacyjnych, zajęć dla dzieci i młodzieży i rodzin
  • na tym samym poziomie: zakrystia, kancelaria z poczekalnią,
  • w dalszym etapie zaplecze duszpastersko-mieszkalne.

Trwają obecnie prace budowlane dachu, dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na budowę kościoła. W miesiącu lipcu chcemy zrobić dach i część prac ziemnych. Jeżeli w tym czasie ktoś może przyjść z pomocą materialną czy wykonaniem jakiejś pracy to będę bardzo wdzięczny.

Za tydzień 8 lipca taca na budowę.

img 7969
Rozpoczyna się kolejny etap budowy, szczegółowe dane już wkrótce. Zapraszamy do obejrzenia postępów naszych prac w galerii. W celu wspomożenia budowy można nabyć cegiełki dostępne w zakrystii.

Po długim oczekiwaniu zostały postawione wiązary, które umożliwią w najbliższym czasie zrobienie całego dachu. Rozpoczęto również pokrywanie dachu dachówkami. Dziękujemy za modlitwę i ofiary składane na budowę.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u