20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

KofC
TAK - chcę podziękować BOGU za błogosławionego JANA PAWŁA II

ZAKON RYCERZY KOLUMBA W POLCE - Koło Rycerzy Kolumba przy parafii św. Tomasza Apostoła w Ełku

Zapraszamy

KofC
Jesteśmy bratnią organizacją katolickich mężczyzn o zasięgu globalnym, stanowiących silne prawe ramię Kościoła we współczesnym świecie. Obecnie nasza liczba dochodzi do 2 milionów mężczyzn. Powstaliśmy w 1882 r. w Stanach Zjednoczonych (New Haven, Connecticut). Tysiące katolików z Irlandii i wielu innych krajów, w tym z Polski, przyjeżdżało tu za chlebem.

W ojczyźnie cierpieli głód, prześladowania religijne i ucisk pod rządami obcych właścicieli ziemskich. Na nowej ziemi nie było łatwo. W fabrykach panował wyzysk, wielu ojców rodzin ginęło przy pracy pozostawiając sieroty i wdowy. Szerzył się alkoholizm. Katolików traktowano jak obywateli drugiej kategorii, o wątpliwej reputacji patriotycznej. Znalazł się młody, dzielny kapłan, Ksiądz Michael J. McGivney, który zebrał nas, katolickich mężczyzn w podziemiach kościoła Najświętszej Maryi Panny. Założyliśmy bratnią organizację samopomocową.

menu-zostan-rycerzemCzy zastanawiałeś się już nad tym, jak podziękujesz Bogu za przeogromny dar Jana Pawła II dla Polski i świata, za Jego beatyfikację i zbliżającą się kanonizację? Wokół wyniesienia na ołtarze Wielkiego Papieża powstało wiele cennych inicjatyw. Ale czy będziesz w stanie osobiście stwierdzić, że coś konkretnie, radykalnie zmieniło się w twoim życiu i twoim otoczeniu dzięki beatyfikacji Jana Pawła II?

Wystarczy, że:

  • Jesteś mężczyzną, który ukończył 18 lat.
  • Jesteś wierzącym i praktykującym katolikiem Kościoła Rzymskokatolickiego.
  • Czujesz wewnętrzną potrzebę pomocy bliźnim i pogłębiania swojej wiary.
  • Zostaniesz zaproszony do Zakonu przez innego Rycerza lub dostarczysz zaświadczenie od Proboszcza swojej Parafii potwierdzające, że jesteś praktykującym katolikiem i poddasz się rozmowie kwalifikacyjnej z Kapelanem Zakonu.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u