20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

25 lecie parafiiNiech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W świętym Roku Miłosierdzia i w roku, gdy w całej Polsce obchodzimy 1050 rocznicę chrztu, przypada nam świętować i dziękować Bogu za łaskę 25 lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej!

W krótkiej historii naszej parafii doświadczaliśmy ogromnego zaangażowania wielu osób w inicjowanie, tworzenie i rozwijanie dzieł zarówno duchowych jak i materialnych, czego wyrazem jest nowa kaplica z pomieszczeniami służącymi spotkaniom oraz fundamentami pod budowę przyszłego kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy przez te lata aktywnie włączali się w działania duszpasterskie i prace związane z budową najpierw kaplicy tymczasowej, a następnie obecnego miejsca modlitwy.

Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, przyjaciół oraz sympatyków naszej wspólnoty parafialnej na główne Uroczystości Dziękczynienia Bogu za 25 lat istnienia wspólnoty.

Msza św. Jubileuszowa będzie sprawowana we wspomnienie Św. Tomasza Apostoła, dnia 3 lipca, o godz. 13.00, pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD.

Ks. Jarosław Dąbrowski
proboszcz

Największą siłą każdej wspólnoty jest zaangażowanie modlitewne, bo ono pozwala podejmować dobre decyzje i wydawać trwałe owoce dzieł Bożych. Dlatego przed uroczystością odpustową ku czci patrona parafii Świętego Tomasza Apostoła, będziemy chcieli przygotować się duchowo do dziękczynienia i oddania Bogu chwały.

Od 24 czerwca rozpoczęliśmy nowennę, podejmując post w różnych intencjach modlitewnych:

 • świętość kapłanów i o nowe powołania
 • świętość małżeństw i rodzin
 • za dzieła istniejące i przyszłe
 • za zniewolonych i cierpiących
 • za zatwardziałych grzeszników i nie pojednanych z Bogiem
 • w intencji spłaty budowy i rozpoczęcia budowy kościoła
 • oraz w intencji Bogu wiadomej.

Zapraszam do przyłączenia się do postu. Można podjąć post dziewięciodniowy w danej intencji lub wybrać jeden konkretny dzień dołączając się do osób już zdeklarowanych. Post może mieć różne formy - nie koniecznie tylko o chlebie i wodzie, ale mogą to być również inne wyrzeczenia. Osoby pragnące przyłączyć się do tej formy nowenny, mogą to uczynić w zakrystii bądź przez stronę internetową parafii.

Zgłoszenie ONLINE - PODJĘCIE POSTU

 

Rok miłosierdziaOd piątku, 1 lipca, od godziny miłosierdzia (15.00) do pierwszej Mszy świętej w niedzielę rano, będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W piątek zapraszam wszystkich na Wieczór Miłosierdzia, który rozpoczniemy od godz. 19.00. Tego wieczoru będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej (w godz. 19.00 – 24.00), a także z modlitwy wstawienniczej (jest to modlitwa indywidualna nad jedną osobą prowadzona przez osoby świeckie posługujące charyzmatami).

Zgłoszenie ONLINE - ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU


Program Wieczoru Miłosierdzia - piątek 1 lipca 2016 r.

 • 18:00 - 19:00 - Eucharystia
 • 19:00 - 20:00 - Nabożeństwo pokutne i katecheza
 • 20:00 - 21:00 - Świadectwa i modlitwa pieśnią
 • 21:00 - 22:00 - Apel Jasnogórski i Uwielbienie Miłosierdzia
 • 22:00 - 23:00 - Medytacje o Miłosierdziu Bożym
 • 23:00 - 24:00 - Modlitwa za kobiety i mężczyzn
 • od 19:00 do 24:00 - Możliwość spowiedzi świętej przez cały czas trwania Wieczoru Miłosierdzia
 • od 20:00 do 24:00 - Modlitwa wstawiennicza nad każdym indywidualnie kto będzie miał życzenie.

 I Sobota Miesiąca wynagradzająca za obelgi przeciw NMP - sobota 2 lipca 2016 r.

 • 11:00 – początek adoracji Najświętszego Sakramentu i I część Różańca
 • 12:00 – Anioł Pański i II część Różańca
 • 15:00 – Koronka i Litania do Bożego Miłosierdzia
 • 16:00 – przygotowanie do Mszy św. i III część Różańca (możliwość przystąpienia do spowiedzi)
 • 17:00 – Eucharystia z prośbą do Boga o uzdrowienie duszy i ciała; po Mszy św. IV część Różańca

Dziękuję wszystkim, którzy już złożyli deklarację dobrowolnego przystąpienia do uczestnictwa w spłacie budowy. Dostarczone deklaracje utworzą księgę, która zostanie przyniesiona w darach podczas Mszy Św. Jubileuszowej 03 lipca. Jednocześnie zapraszam wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili, a chcieliby uczestniczyć we wspólnocie osób troszczących się o potrzeby duchowe i materialne naszej parafii.


Uroczystość św. Tomasza Apostoła, patrona parafii niedziela, 3 lipca 2016 r.

PORZĄDEK MSZY ŚW.: 8:00 – 9:30 – 11:00 nie będzie Mszy św. o godz. 1800 oraz w Mołdziach

13:00 – Msza Święta Jubileuszowa

po Eucharystii rozpoczęcie Festynu Parafialnego

 • gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych
 • przedstawienie o św. Tomaszu Apostole przygotowane przez dzieci
 • tańce integracyjne
 • ciepłe posiłki: bigos i grillowane kiełbaski
 • loteria z fantami za 5 zł.
 • słodkie wypieki parafian - cena jednego ciastka 5 zł
 • prezentacja multimedialna o historii parafii
 • koncert Zespołu Uwielbienia

 

Dochód pozyskany z festynu zostanie przeznaczony na spłatę budowy. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy angażują się w dzieło przygotowania nowenny i obchodów dziękczynienia za 25 lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej. Jednocześnie zapraszam nowych parafian i tych, którzy chcieli by się włączyć w uświetnienie tych obchodów innymi propozycjami bądź pomysłami do współpracy.

Załączniki:
Pobierz plik (Gazetka - 25lecie Parafii 2016.pdf)Gazetka 25-lecie Parafii 2016[ ]646 kB
facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u