20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

02 20200404 222524 blogoslawienstwo pokarmowBłogosławieństwo Pokarmów przed Posiłkiem w Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego

 

Ojciec (najstarszy członek) rodziny zapala świecę na stole i mówi:

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!


Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!


Następnie ktoś z domowników odczytuje fragment Pisma Świętego:

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według św. Mateusza:

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane". (Mt 6, 3lab, 32b-33):


Po odczytaniu, ojciec (najstarszy członek) rodziny mówi:

Módlmy się.

Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim Zmartwychwsaniu ukazałeś się ucziom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim Królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.


Po posiłku, ojciec (najstarszy członek) rodziny mówi:
 

 Módlmy się.

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi spraw, aby zawsze trwało w nas Nowe Życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

02 20200404 222524 blogoslawienstwo pokarmow

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u