20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

 

W dniach od 11 do 13 kwietnia 2013 r. nasza parafia uczestniczyła w triduum przygotowującym do przyjęcia relikwii bł. Jakuba Alberione, założyciela Rodziny św. Pawła i patrona ewangelizacji przez środki społecznego przekazu.

Gościliśmy w tym czasie Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza, które przybliżyły nam postać bł. Alberione przez filmy i prelekcję a w dniu ostatnim prowadziły Adorację Najświętszego Sakramentu.

Punktem kulminacyjnym uroczystości była niedzielna Msza św. o godz. 13.00, w trakcie której wprowadzone zostały relikwie bł. Jakuba. W tym dniu na wszystkich Mszach św. kazanie na temat życia i działalności bł. Jakuba Alberione wygłosił Prowincjał Towarzystwa Św. Pawła O. Bogusław Zeman.

Po Mszy św. nastąpiła modlitwa za przyczyną błogosławionego, ucałowanie Jego relikwii oraz otwarcie i poświęcenie dolnej Sali Konferencyjnej i nadanie jej imienia bł. Jakuba Alberione, a następnie poczęstunek dla parafian i gości.

W trakcie tych kilku dni można też było nabyć różne publikacje dotyczące bł. Jakuba i w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat Jego osoby. Mamy nadzieję że bł. Jakub wyprosi łaskę nowej i skutecznej ewangelizacji dla naszej parafii. 

Błogosławiony Jakubie Alberione - módl się za nami.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u