20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

 

Dnia 25 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy radosny dzień imienin ks. proboszcza Jarosława. Rozpoczęłliśmy o godz. 18.00 Mszą Św., którą celebrował nasz Solenizant. Muzyczną oprawę Mszy Św. uświetnił zespół złożony z członków trzech wspólnot Odnowy w Duchu Św. w Ełku. Były życzenia i mnóstwo kwiatów.

W imieniu całej wspólnoty parafialnej, złożyliśmy życzenia imieninowe dla ks. proboszcza dziękując  Bogu, za wszelkie dobro, jakiego możemy doświadczać, dzięki łasce Bożej przekazywanej w osobie księdza proboszcza.

Dziękowaliśy za:

  • „przyoblekanie się w pokorę", która sprawia, że kruszeją ludzkie serca
  • wzywanie nas do czujności w rozpoznawaniu i walce z szatanem „ który czyha jak lew ryczący szukając kogo pożreć".
  • wskazywanie na życie wieczne i rozbudzanie tęsknoty za naszą ojczyzną niebieską
  • upominanie nas w braku głoszenia Chrystusa Ukrzyżowanego, który dla Ciebie księże zgodnie z ewangelią stał się mocą i mądrością Bożą.

Życzyliśmy dalszego chodzenia w blasku i obecności Pana, głoszenia ewangelii wszelkiemu stworzeniu - również temu opornemu, zbuntowanemu i po ludzku patrząc nie rokującemu nadziei na przemianę serca, a także jeszcze bardziej intensywnego doświadczania współdziałania Boga, który potwierdzać będzie wybraną drogę swoimi znakami i cudami – nie wyłączając cudów pomnażania zasobów finansowych potrzebnych we wznoszeniu naszej świątyni.

Po Mszy Św. zeszliśmy do Sali im. Bł. Jakuba Alberione, by dalej świętować wśród tańca, śpiewu i zabaw prowadzonych przez Ewę - animatorkę grupy teatralno-artystycznej i wodzirejkę oraz naszych kleryków: Piotra, Arkadiusza i Pawła.

 

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u