20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Nasze Przedszkole od 21 marca 2011 roku uczestniczy w projekcje z zakresu edukacji ekologicznej pt. ?Jedziemy pociągiem po wiedzę?. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu i podzielone na stacje tematyczne: stacja Zielona, stacja Zmysły, stacja segregacja odpadów i sprzątanie Ziemi oraz stacja anatomia człowieka. 

W miesiącu marcu i kwietniu zajmujemy się stacją zieloną i stacją zmysłów. Na początku trwania stacji Zielonej panie nauczycielki zabrały dzieci na spacer aby pokazać przedszkolakom, że to co nas otacza to przyroda i trzeba ją szanować. Przedszkolaczkom bardzo podobał się spacer. Mogli dotknąć trawki, drzewka i pobawić się na świeżym powietrzu ze swoimi rówieśnikami w różne zabawy ruchowe np.: Żabki. Po powrocie do przedszkola rozpoczęło się tworzenie ?Zielonego parapetu?. Nasi podopieczni sadzili rzeżuchę, cebulę na szczypior, fasolę, i pszenicę. Było przy tym dużo śmiechu. Gdy po kilku dniach wszystko wyrosło można było stwierdzić kto może zostać ogrodnikiem i nagrodzić wielkimi brawami. 

{gallery}foto/jedyneczka/ekologia:60:45::0{/gallery}

Kolejna stacja, zmysły zaczęła się w dniu 11 kwietnia 2011 r. i sprawiła, że przedszkolaki lepiej współdziałały w grupie ze swoimi rówieśnikami. Poprzez uczestnictwo w różnych grach edukacyjnych, zespołowych i indywidualnych lepiej porozumiewały się ze sobą, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Chętnie uczestniczyły w zawodach sportowych z przeszkodami np. przejście przez szarfę, kręcenie hula-hop, noszenie woreczków na głowie itp. Bardzo dobrze im to wychodziło i świetnie się przy tym bawili.

Uczestnictwo w tym projekcie pozwala Naszym przedszkolakom lepiej zrozumieć zależności zachodzące w przyrodzie, konieczność dbania o środowisko i kształtowanie pozytywnego stosunku do otaczającego nas świata.

Jeżeli chcecie Państwo, aby Wasze dzieci mogły uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach lub różnego rodzaju zajęciach dodatkowych organizowanych przez Nasze Przedszkole zapraszamy do Naszej placówki. Pracujemy również przez cały okres wakacyjny, zapraszamy więc na tzw. koloniadę.

Prowadzimy zapisy dzieci na rok 2011/2012. Wszelkie informacje u pani Anny Lachowicz Dyrektora Przedszkola pod tel. 609 499 084. Zapraszamy na naszą stronę www.jedyneczka.edu.pl.

 

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u