20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

jedyneczka29 września 2011 roku do Przedszkola Niepublicznego "Jedyneczka" w Ełku przyjechał teatrzyk. Zniecierpliwione przedszkolaki nie mogły się doczekać przedstawienia. Jeden przez drugiego wykrzykiwali: -"Pani Ewelino, czy możemy już iść?", "Kiedy się zacznie, bo nie mogę się doczekać!" - mówił Julian.

W końcu się zaczęło. Dwa zielone ogóreczki przywitały nas wierszem "Entliczek pentliczek" Jana Brzechwy. Następnie wraz z Panią Dynią i Panem Szczypiorem przedszkolaki wymieniały składniki najpyszniejszej i najzdrowszej sałatki jarzynowej pełnej witamin. Ale to nie był ich największy problem. Razem z dziećmi mieli ważną misję do spełnienia i musieli odnaleźć ogórki, które im zaginęły. W poszukiwaniach pomagał nam detektyw Kartofel, który miał dla dzieci przygotowane trudne zagadki. Jednak dla naszych Jedyneczek nie ma zagadek nie do rozwiązania. Zuzia, która reprezentowała dziewczynki i Kacper - reprezentant chłopców w mgnieniu oka odpowiedzieli na pytania.

Dzieciom najbardziej podobało się wspólne śpiewanie piosenki "Zielony ogórek" i taniec, który wykonali pod przewodnictwem Pani Dyni. Detektyw Kartofel powierzył nam wszystkim tajemne hasło: " JEDZCIE WARZYWA I OWOCE A BĘDZIECIE MIEĆ WIELKIE MOCE". Pamiątkowe zdjęcie zakończyło spotkanie przedszkolaków z teatrzykiem.

A co się stało z ogórkami? Otóż okazało się, że wylądowały w słoiku u gospodyni.

{gallery}foto/jedyneczka/bajanie:60:45::0{/gallery}

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u