,,Maryjo bądź nam przewodniczką w wierze"- Pod takim hasłem odbyło się przygotowanie i Uroczystości związane z przybyciem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia w naszej parafii.

Rekolekcje rozpoczęły się 1 czerwca w niedzielę a poprowadził je O. Jan Ćwikowski Redemptorysta. Każdy dzień rekolekcji odbywał się pod innym hasłem, można było skorzystać z sakramentu pokuty oraz uczestniczyć we Mszy św. a o godz. 21.00 łączyć się w Apelu na Jasnej Górze. Piosenką przewodnią stała się znana już chyba wszystkim tym którzy uczestniczyli w przygotowaniach i Uroczystości -,, Wśród tylu dróg...". Ulice i okna udekorowane zostały wizerunkami Maryi, wstążkami i chorągwiami.

W naszej kaplicy stanął potężny tron dla Maryi - Królowej Polski i nie zabrakło przepięknej korony z diamentów i kamieni przy czym potrzeba było nie lada zdolności wielu osób, nie tylko plastycznych i artystycznych ale też i gimnastycznych by wszystko znalazło się na właściwych miejscach. Z wielu źródeł można było usłyszeć iż dekoracja była najpiękniejsza w całej diecezji ełckiej.

5 czerwca o godz 16.00 nastąpił moment na który czekaliśmy wszyscy tak długo i ze łzami w oczach powitaliśmy naszą Matkę i Królową - Jasnogórską Czarną Madonnę. Niektórzy mieli ten przywilej niesienia Jej Świętego Wizerunku do kaplicy. Wprowadzona przez tunel zrobiony z róż trzymanych przez dzieci komunijne. Powitana przez dzieci, młodzież, całe rodziny, wspólnoty oraz ks. Proboszcza Jarosława Dąbrowskiego. Uroczysta Msza św. powitalna została odprawiona pod przewodnictwem J.E. ks. Bp-a Jerzego Mazura SVD.

Przed nami rozpoczęła się cała doba rozmowy z Matką, która jednak wydała się krótką, gdyż tyle mieliśmy Jej do powiedzenia, podzielenia się z Nią swoimi radościami i troskami. Płynęły łzy wzruszenia, radości i wdzięczności oraz skrywanego gdzieś w sercach niejednokrotnie bólu i żalu spowodowanych przez trudy życia. Mówiliśmy jak bardzo potrzebujemy Jej bliskości i macierzyńskiej Miłości, oparcia i interwencji w wielu sprawach, by tak jak wtedy w Kanie Galilejskiej wstawiła się i teraz u swego Syna Jezusa.

O godz 24.00 odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem neoprezbitera ks. Arkadiusza Dardzińskiego a kazanie Maryjne wygłosił ks. dk. Piotr Grygo. Czuwanie trwało do rana a adorację rozpoczęły poszczególne ulice i miejscowości. O godz. 8.00 odśpiewaliśmy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. A o godz. 15.00 rozpoczęły się uroczystości pożegnania naszej Matki i Królowej. Najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. na zakończenie nawiedzenia.

Znów łzy wzruszenia, rozstania i smutku, że to już koniec naszego spotkania ale i wyrazy wdzięczności za tak wielki Dar, i zawierzenie Parafii Matce Bożej. Do zobaczenia Maryjo za kolejne czterdzieści lat.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u