20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

KALENDARZ INTENCJI MSZALNYCH

Maj,
2021
Maj 2021
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
25 26 27 28 29 30 1 Saturday, 1 May 2021
2 Sunday, 2 May 2021 3 Monday, 3 May 2021 4 Tuesday, 4 May 2021 5 Wednesday, 5 May 2021 6 Thursday, 6 May 2021 7 Friday, 7 May 2021 8 Saturday, 8 May 2021
9 Sunday, 9 May 2021 10 Monday, 10 May 2021 11 Tuesday, 11 May 2021 12 Wednesday, 12 May 2021 13 Thursday, 13 May 2021 14 Friday, 14 May 2021 15 Saturday, 15 May 2021
16 Sunday, 16 May 2021 17 Monday, 17 May 2021 18 Tuesday, 18 May 2021 19 Wednesday, 19 May 2021 20 Thursday, 20 May 2021 21 Friday, 21 May 2021 22 Saturday, 22 May 2021
23 Sunday, 23 May 2021 24 Monday, 24 May 2021 25 Tuesday, 25 May 2021 26 Wednesday, 26 May 2021 27 Thursday, 27 May 2021 28 Friday, 28 May 2021 29 Saturday, 29 May 2021
30 Sunday, 30 May 2021 31 Monday, 31 May 2021 1 2 3 4 5

20200421 intencje mszalne

 

MSZA ŚWIĘTA ZOSTANIE ODPRAWIONA
W KAPLICY PARAFII ŚW. TOMASZA APOSTOŁA W EŁKU

 

Aby intencja została przekazana kapłanowi należy:

  • sprawdź dostępność intencji konkretnego dnia (kalendarz intencji - WOLNA) - kalendarz
  • poprawnie wypełnić formularz, wysłać go do nas (przycisk WYŚLIJ FORMULARZ)
  • następnie poczekaj, aż skontaktaktujemy się w celu potwierdzenia zaproponowanego terminu lub ustalenia nowego terminu
  • dlatego dopiero po naszym potwierdzeniu i wspólnym ustaleniu terminu możesz przekazać ofiarę na nasze konto bankowe
  • potwierdzenie terminu otrzymasz SMS-em i / LUB emailowo

RODZAJE MSZY ŚWIĘTYCH
wprowadzenie

MSZE ŚWIĘTE INDYWIDUALNE

  • Istnieje możliwość zamówienia Mszy Świętej indywidualnej w różnych intencjach, za osoby żywe lub zmarłe, w terminie wzajemnie uzgodnionym.

MSZE GREGORIAŃSKIE

  • Msze św. gregoriańskie to według tradycji Kościoła 30 Mszy Świętych odprawionych w intencji jednej osoby zmarłej przez 30 kolejnych dni. Nazwa ta pochodzi do imienia papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który na skutek prywatnego objawienia (podczas którego widział zmarłego zakonnika cierpiącego w czyśćcu), w taki sposób modlił się za zakonnika imieniem Justus. Modlitwa papieża okazała się skuteczna, a tradycja Mszy św. gregoriańskich utrwaliła się na stałe w Kościele. Wierni żywią nadzieję, że Bóg w swoim miłosierdziu przez wstawiennictwo św. Grzegorza uwolni zmarłego z kar czyśćca.
  • Msze Święte gregoriańskie odprawimy w najbliższym możliwym terminie. Nie wyznaczamy konkretnej kwoty ofiary, jaką należy złożyć na ten cel, prosimy jednak uwzględnić, że jest to 30 Mszy Świętych odprawianych przez 1 kapłana.

PRZYKŁADOWE TREŚCI INTENCJI

Jeśli nie wiesz jak ułożyć treść intencji zachęcamy Cię do skorzystania ze wzorów poniżej: 

MSZA INDYWIDUALNA:

"O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski [ z okazji... ] dla [ wstaw imię (nazwisko) ]"

"O zgodę w rodzinie"

"O powrót do zdrowia, o szczęśliwy przebieg operacji dla..."

"Intencja dziękczynno-błagalna z okazji 25-lecia zawarcia Sakramentu Małżeństwa dla..."

"W intencji wnuka z okazji rocznicy urodzin"

"O znalezienie pracy dla..."

"O nawrócenie dla..."

"O uwolnienie z nałogu... dla..."

"O dar przemiany życia dla..."

"W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o dar Nieba"

"W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o łaskę przebaczenia grzechów i wieczne zbawienie"

MSZA GREGORIAŃSKA:

"W intencji śp. [ wstaw imię (nazwisko) Zmarłego ]"

„W intencji śp. [ wstaw imię Zmarłego ] o łaskę przebaczenia grzechów i wieczne zbawienie”


 TWOJA OFIARA

Nadsyłając intencje Mszy Świętej prosimy pamiętać o zaznaczeniu: treści intencji, adresu ofiarodawcy, wysokości ofiary.

WAŻNE!
PROSIMY NIE PRZELEWAĆ OFIARY ZANIM WSPÓLNIE
NIE USTALIMY OSTATECZNEGO TERMINU ODPRAWIENIA MSZY ŚWIĘTEJ


Ofiarę za odprawioną Mszę Świętą prosimy możesz złożyć przekazem lub przelewem na podane niżej konto bankowe, dopiero po naszym potwierdzeniu przyjęcia intencji na dany termin. Nie później niż 14 dni przed terminem odprawienia Mszy Świętej lub złożyć ją w zakrystii. 

Dane do przelewu:

Diecezja Ełcka Parafia Rzymskokatolicka św. Tomasza Apostoła, ul. 11 listopada 28, 19-300 Ełk

KONTO NR:
60 8099 0004 0090 9853 2000 0020

w tytule płatności:

"INTENCJA MSZALNA - Imię i Nazwisko zamawiającego oraz data zamówionej intencji".


{loadmoduleid 209}
Pokaż wydarzenia z wszystkich kategorii.


facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u