20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

menu-zostan-rycerzemCzy zastanawiałeś się już nad tym, jak podziękujesz Bogu za przeogromny dar Jana Pawła II dla Polski i świata, za Jego beatyfikację i zbliżającą się kanonizację? Wokół wyniesienia na ołtarze Wielkiego Papieża powstało wiele cennych inicjatyw. Ale czy będziesz w stanie osobiście stwierdzić, że coś konkretnie, radykalnie zmieniło się w twoim życiu i twoim otoczeniu dzięki beatyfikacji Jana Pawła II?

Wystarczy, że:

  • Jesteś mężczyzną, który ukończył 18 lat.
  • Jesteś wierzącym i praktykującym katolikiem Kościoła Rzymskokatolickiego.
  • Czujesz wewnętrzną potrzebę pomocy bliźnim i pogłębiania swojej wiary.
  • Zostaniesz zaproszony do Zakonu przez innego Rycerza lub dostarczysz zaświadczenie od Proboszcza swojej Parafii potwierdzające, że jesteś praktykującym katolikiem i poddasz się rozmowie kwalifikacyjnej z Kapelanem Zakonu.

5 POWODÓW ABY ZOSTAĆ RYCERZEM KOLUMBA

  1. Jako członek największej na świecie i najbardziej dynamicznej katolickiej, bratniej organizacji będziesz we wspólnocie z ponad 1.8 miliona braci i ich rodzinami w Polsce, USA, Kanadzie, Meksyku, na Filipinach, w Ameryce Centralnej i na Karaibach.
  2. Osobiste zaangażowanie w działalność Zakonu dostarczy ci okazji służenia – w duchu braterstwa i miłosierdzia – Kościołowi rzymskokatolickiemu na szczeblu lokalnym, diecezjalnym i uniwersalnym, a także służenia twojej społeczności i tym wśród nas, których los najbardziej dotknął.
  3. Aktywne uczestnictwo w działalności rady – duchowej, bratniej, społecznej, sportowej i rozrywkowej – będzie dla Ciebie szkołą przewodzenia i da Ci szansę rozwoju osobistego.
  4. Będziesz miał satysfakcję z przynależności do organizacji podzielającej Twoje religijne przekonania, która łączy mężczyzn o wspólnym światopoglądzie w dążeniu do wspólnego celu i stwarza możliwości zawiązania i utrwalania na lata więzów przyjaźni.
  5. Słuszna duma, którą będziesz odczuwał jak wszyscy rycerze, wiedząc, że nasza organizacja nie ustępuje nikomu pierwszeństwa w służeniu oparciem Ojcu Świętemu, biskupom i księżom, w służbie bliźnim, szczególnie tym najbardziej potrzebującym, a także staje zjednoczona w obronie wartości chrześcijańskich wobec ataków na rodzinę i niewinne życie ludzkie.
facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u