20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

herb bp jerzy mazurCzcigodni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego
Drodzy Diecezjanie!

Z wielką radością przekazuję Wam wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek ustanowił Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej. Został nim ks. Adrian Józef Galbas ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotyn).

Biskup nominat urodził się w Bytomiu, ma 51 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1994. W duszpasterstwie parafialnym posługiwał jako wikariusz w parafii p.w. św. Michała Archanioła w Łodzi a także jako proboszcz parafii p.w. św. Warzyńca w Poznaniu.

W Zgromadzeniu Księży Pallotynów pełnił urząd prefekta Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie, był także Radcą w zarządzie Prowincji, a od roku 2011 Prowincjałem Prowincji Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu. Biskup nominat jest doktorem teologii w zakresie teologii duchowości.

Jestem bardzo wdzięczny Ojcu Świętemu Franciszkowi za dar nowego Biskupa dla naszej Diecezji. Będzie mnie wspierał w pracy duszpasterskiej i administracyjnej. W historii Diecezji jest to trzeci Biskup Pomocniczy. Zawierzając Go Opatrzności Bożej zachęcam do modlitwy w intencji Biskupa Nominata, aby Jego posługa była owocna.

Święcenia biskupie odbędą się 11 stycznia 2020 roku, o godz. 11.00 w Katedrze p.w. Św. Wojciecha w Ełku. Na tę uroczystość serdecznie zapraszam, zaś na pozostały czas Adwentu przesyłam pasterskie błogosławieństwo.

ks. bp Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat.pdf)Komunikat Biskupa Ełckiego[ ]352 kB
facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u