20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

1. Dołóżmy starań, aby poznać Pana”.

Tymi słowami proroka Ozeasza z pierwszego czytania zachęcam wszystkich diecezjan, byśmy w mocy Ducha Świętego bardziej poznawali Boga, by mocniej w Niego uwierzyć, bardziej Mu zaufać i Go umiłować.

herb Biskupa Ełckiego Jerzego MazuraUmiłowani Diecezjanie!

Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna nazywa się Niedzielą Dobrego Pasterza. Od lat Kościół w tę niedzielę modli się za pasterzy Kościoła, kapłanów i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Do tego zachęcają nas słowa Chrystusa: „Zniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo." Zachęceni tymi słowarni módlmy się wytrwale za biskupów, kapłanów, diakonów, seminarzystów oraz o nowe, dobre, święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Módlmy się również o świętość rodzin; bo one są pierwszymi seminariami, szkołami życia, w których kiełkują i dojrzewają powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jak mawiał bł. Kardynał Stefan Wyszyński: „Dajcie mi śvięte rodziny, a dam Wam świętych kapłanów Twórzcie w Waszych rodzinach i parafiach klimat sprzyjający rozwojowi powołań.

herb bpa Jerzego MazuraDiecezja Ełcka staje w obronie prawdy o św. Janie Pawle II, jego świętości i wielkości. Nie możemy milczeć i patrzeć obojętnie. Stańmy w obronie prawdy o św. Janie Pawle II z różańcem w ręku, ponieważ tą bronią możemy pokonać wszelkie zło i wyprosić pokój. Ten oręż dała nam Maryja, która obiecuje zwycięstwo nad wszelkim złem.

herb bp jerzy mazurŚwięta Bożego Narodzenia głoszą nam orędzie, że Syn Boży stał się prawdziwym człowiekiem, aby nas zbawić, aby wyzwolić nas z niewoli grzechu. Tę prawdę wyznajemy w czasie Mszy Świętej w Boże Narodzenie i w każdą niedzielę w Credo: „Dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”.

herb bpa Jerzego MazuraMając na uwadze dobro duchowe wiernych na podstawie kan. 87 i kan. 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym w piątek, 11 listopada 2022 r., na terenie Diecezji Ełckiej udzielam

Logo Biskupa Ełckiego Jerzego MazuraDiecezja Ełcka od samego początku inwazji Rosji na Ukrainę zaangażowała się w pomoc cierpiącemu narodowi ukraińskiemu dotkniętemu dramatem wojny. Angażujemy się poprzez modlitwę, pomoc uchodźcom na terenie diecezji i wysyłkę pomocy humanitarnej na Ukrainę.

herb biskupa Ełckiego Jerzego Mazura SVDChcąc podkreślić szczególny charakter okresu Narodzenia Pańskiego, w trosce o dobro duchowe wiernych na podstawie kan. 87 i kan. 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym w piątek 30 grudnia 2022 r. na terenie Diecezji Ełckiej udzielam:

Czcigodni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego

Drodzy Diecezjanie!

Z wielką radością przekazuję Wam wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek ustanowił Biskupa Pomocniczego Diecezji Ełckiej. Został nim ks. kan. dr Dariusz Zalewski, proboszcz parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Ełku.

Herb ks. bp. Jerzego MazuraDrodzy Diecezjanie, Czcigodni Duszpasterze,Z ogromnym niepokojem patrzymy na niszczące wojenne działania na terenie Ukrainy. Jako Wspólnota ludzi wierzących nie ustajemy w modlitwach do Boga o pokój w sercach i na Ukrainie. Wyrażamy naszą solidarność z narodem Ukraińskim i zapewniamy ich o naszej bliskości i jedności.

herb bp jerzy mazurUmiłowani Diecezjanie!

W tym niełatwym czasie, w którym żyjemy, jest w nas wiele lęku o zdrowie i życie. Obserwujemy w napięciu wojnę w Ukrainie, zagrożenie pokoju także i w naszej Ojczyźnie. Jako ludzie wierzący nie możemy tracić nadziei, bo światem rządzi Bóg. Nie możemy zapomnieć o tym, że to Jezus Chrystus jest Alfą i Omegą, początkiem i końcem, zarówno naszego życia, jak i całej historii. Modlimy się z wiarą, aby spełniły się słowa z Księgi Proroka Izajasza:„Naród przeciw narodowi nie podniesie miecza, nie będą się więcej zaprawiać do wojny” (Iz 2, 4).

Mąjąc na uwadze okres urlopowy oraz turystyczny charakter Diecezji Ełckiej, w trosce o dobro duchowe wiernych na podstawie kan. 87 i kan. 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Diecezji Ełckiej w piątki 29 lipca i 12 sierpnia 2022 r. udzielam:

Herb ks. bp. Jerzego MazuraPrzewielebni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego, Wierni Świeccy

4 grudnia 2021 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła, że Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji ełckiej bp. Adriana Józefa Galbasa SAC arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej, zwalniając go jednocześnie ze stolicy tytularnej Naisso.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u