20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Herb ks. bp. Jerzego MazuraDrodzy Diecezjanie, Czcigodni Duszpasterze,Z ogromnym niepokojem patrzymy na niszczące wojenne działania na terenie Ukrainy. Jako Wspólnota ludzi wierzących nie ustajemy w modlitwach do Boga o pokój w sercach i na Ukrainie. Wyrażamy naszą solidarność z narodem Ukraińskim i zapewniamy ich o naszej bliskości i jedności.

Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem chcemy przeżyć zbliżającą się Środę Popielcową, jako dzień postu i modlitwy w intencjach pokoju, zaś w odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego w ten dzień jako Kościół w Polsce będziemy mieli możliwość przyjść z materialną pomocą naszym Braciom ofiarami do puszek. Za pośrednictwem Caritas Polska zostaną one przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy

Już dziś jednak stajemy przed wyzwaniem wsparcia i przyjęcia w naszych wspólnotach uchodźców z Ukrainy. Pierwsi potrzebujący zostali już przyjęci przez Caritas Diecezji Ełckiej. Zwracam się z ogromną prośbą do naszych wspólnot parafialnych, byśmy wychodząc na przeciw pojawiającym się potrzebom, współpracowali z lokalnymi samorządami i przygotowali się do przyjęcia uchodźców tam, gdzie to będzie możliwe, zarówno w budynkach parafialnych, jak i domach naszych wiernych. Oprócz przestrzeni lokalowej potrzebne będą artykuły żywnościowe i sanitarne. Organizujmy się, by pomoc była jak najbardziej efektywna.

Caritas Diecezji Ełckiej koordynuje działania informacyjne i pomocowe oraz pomaga rozlokować przybywających uchodźców.

Dane kontaktowe Caritas Diecezji Ełckiej:

  • adres: ul. ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk
  • tel.: +48 87 441 70 00 lub +48 87 629 02 60
  • fax: +48 87 441 70 59
  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wpłaty na konto Caritas Diecezji Ełckiej (PKO BP S.A. O/Ełk):

29 1020 4724 0000 3302 0027 2369

z dopiskiem „Ukraina”.

Dobremu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie, Patronce naszej Diecezji, zawierzam losy naszych Narodów.

Ełk, 25 lutego 2022 roku

+ Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u