20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

herb bp jerzy mazurŚwięta Bożego Narodzenia głoszą nam orędzie, że Syn Boży stał się prawdziwym człowiekiem, aby nas zbawić, aby wyzwolić nas z niewoli grzechu. Tę prawdę wyznajemy w czasie Mszy Świętej w Boże Narodzenie i w każdą niedzielę w Credo: „Dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”.

Maryja Dziewica wydaje na świat Mesjasza, Zbawiciela świata, Księcia pokoju. Jezus rzeczywiście z miłości stał się człowiekiem dla ludzkości poszukującej wolności i pokoju. Narodził się dla każdego człowieka pogrążonego w grzechu, potrzebującego zbawienia i spragnionego nadziei. Słowami św. Jana Pawła II o Dzieciątku Jezus leżącym w ubogim żłóbku mówimy, że: „Jest to znak nadziei dla całej rodziny ludzkiej; znak pokoju dla tych, którzy cierpią z powodu wszelkiego rodzaju konfliktów; znak wolności dla biednych i uciśnionych; znak miłosierdzia dla tych, którzy zamknięci są w błędnym kole grzechu; znak miłości i pocieszenia dla każdego, kto czuje się samotny i opuszczony”.

W roku duszpasterskim obchodzonym pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” pragnę zachęcić Was wszystkich, uklęknijcie przy żłóbku i adorując Boga w Dzieciątku Jezus oraz spotykając się w Eucharystii z realnie obecnym Chrystusem pod postaciami chleba i wina, wyznajmy naszą wiarę w Jedynego Zbawiciela świata i w Kościół Chrystusowy, którego On jest Głową. Z wielką radością wyrażajmy Mu wdzięczność za to że jest dla nas znakiem nadziei, pokoju, wolności, miłości, pocieszenia i miłosierdzia. Powiedzcie Jezusowi, że Go potrzebujecie i zaproście Go do waszych serc. Powiedzcie Jezusowi, że Go potrzebujecie i zaproście Go do swoich rodzin, mieszkań, miejsc pracy. Mówcie Mu: „Jezu, zostań z nami. Zostań z nami, Chlebie żywy, któryś zstąpił z nieba dla naszego zbawienia. Zostań z nami na zawsze”.

W wigilijny wieczór i w czasie Świąt będziemy łamać się opłatkiem z naszymi najbliższymi. Niech ten piękny zwyczaj przybliży nas do siebie, rozszerzy nasze serca na tych, którzy są samotni, zapomniani, żyją w niedostatku, są pozbawieni domu – jak nasi bracia i siostry z Ukrainy. Niech Nowonarodzony Syn Boży obdarzy pokojem i miłością szczególnie tych, którzy cierpią z powodu wojny i wszelkiego rodzaju konfliktów.

Kościół posyła nas, byśmy nieśli im Chrystusa a także do chorych, zagubionych, na peryferie i aż po krańce ziemi oraz głosili, że we wspólnocie Kościoła jest miejsce dla wszystkich, że Pan Bóg czeka na każdego człowieka, bo pragnie jego zbawienia.

Drodzy Diecezjanie i wszyscy przebywający na terenie diecezji ełckiej z okazji Świąt Bożego Narodzenia! Zapewniam o pamięci w modlitwie przed Jezusowym żłóbkiem i w czasie Eucharystii oraz składam najlepsze życzenia. Życzę Wam wielu Bożych łask, wszelkiej pomyślności, zdrowia, szczęścia. Spotykajcie się z Chrystusem w Eucharystii. Bierzcie z niej moc, by przeżywać każdy dzień świąteczny i Nowego Roku 2023 w radości i pokoju, który Chrystus przyniósł na świat.

Z serca błogosławię w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Jerzy Mazur SVD
Biskup Ełcki

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u