20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Herb Biskup EłckiegoW związku z najnowszym rozporządzeniem władz państwowych dotyczącym wygaszania obostrzeń związanych ze stanem epidemicznym w Polsce i znoszącym limit wiernych w kościele, uznając sytuację za uzasadnioną, niniejszym dekretem odwołuję w Diecezji Ełckiej, ustanowioną 14 marca br. dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św.

Od niedzieli 7 czerwca 2020 roku wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Zgodnie ze wskazaniami Prawa Kanonicznego nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego. Brak uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej nie jest grzechem, jeśli powodem nieobecności jest choroba, niedyspozycja związana z podeszłym wiekiem czy inny ważny powód uniemożliwiający pójście do kościoła.

Ze względu na możliwość powszechnego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej, przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych, zachęcam wszystkich, by uczestniczyli w Eucharystii w świątyniach. W przypadku niemożliwości udziału we Mszy św. niedzielnej zachęcam, by uczęszczać na Mszę także w ciągu tygodnia.

20200529 DEKRET BISKUPA EŁCKIEGO ODWOŁANIE DYSPENSY

Treść niniejszego dekretu należy przekazać do wiadomości w najbliższą niedzielę wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji ełckiej.

Zachowuję w sercu wszystkich diecezjan i przybyłych gości i w modlitwie wypraszam wszystkim łaskę zdrowia, żywej wiary i Bożego błogosławieństwa.

+ Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

ks. Marcin Maczan
kanclerz Kurii

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u