20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Herb ks. bp. Jerzego MazuraW związku z polepszeniem się sytuacji epidemicznej, oraz ustaleniach Księży Biskupów podczas Zebrania Plenarnego Konfederacji Episkopatu Polski, niniejszym dekretem odwołuje w Diecezji Ełckiej, ustanowioną 23 października ubiegłego roku dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej.

Od niedzieli 20 czerwca 2021 roku wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i w święta nakazane. Zgodnie ze wskazaniami Prawa Kanonicznego nakazowi uczestnictwa we Mszy Świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego. Brak uczestnictwa we Mszy Świętej nie jest grzechem, jeśli powodem nieobecności jest choroba, niedyspozycja związan z podeszłym wiekiem czy inny ważny powód uniemożliwiający pójście do kościoła.

Treść niniejszego dekretu należy przekazać w najbliższą niedzielę do wiadomości wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji ełckiej. 

Zachowuję w sercu wszystkich diecezjan i przybyłych gości i w modlitwie wypraszam wszystkim łaskę zdrowia, żywej wiary i Bożego błgosławieństwa.

ks. bp. Jerzy Mazur
Biskup Ełcki

ks. Marcin Maczan
Kanclerz Kurii

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u