20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

25 lecie parafiiW świętym Roku Miłosierdzia i w roku, gdy w całej Polsce obchodzimy 1050 rocznicę chrztu, przypada nam świętować i dziękować Bogu za łaskę 25 lat istnienia naszej wspólnoty parafialnej p.w. Św. Tomasza Apostoła w Ełku. 

W krótkiej historii naszej parafii doświadczaliśmy ogromnego zaangażowania wielu osób w inicjowanie, tworzenie i rozwijanie dzieł zarówno duchowych jak i materialnych czego wyrazem jest nowa kaplica z pomieszczeniami, służącymi spotkaniom i fundamentami pod budowę przyszłego kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim parafianom, którzy od początku istnienia naszej wspólnoty oraz tym, którzy przez te lata przybywali do nas i aktywnie włączali się w działania duszpasterskie i prace związane z budową najpierw kaplicy tymczasowej, a następnie obecnego miejsca modlitwy.

Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i przyjaciół oraz sympatyków naszej wspólnoty parafialnej na główne Uroczystości Dziękczynienia Bogu za 25 lat istnienia wspólnoty, kiedy to o godz. 13.00 w dniu 03 lipca we wspomnienie Św. Tomasza Apostoła, będzie sprawowana Msza Św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura SVD.

Największą siłą każdej wspólnoty jest zaangażowanie modlitewne, bo ono pozwala podejmować dobre decyzje i wydawać trwałe owoce dzieł Bożych. Dlatego przed uroczystością odpustową ku czci patrona parafii Św. Tomasza Apostoła, będziemy chcieli przygotować się duchowo do dziękczynienia i oddania Bogu chwały.

Od 24 czerwca rozpoczniemy nowennę, podejmując post w różnych intencjach modlitewnych:

 • o powołania z naszej parafii i o świętość kapłanów
 • o świętość małżeństw i rodzin
 • za dzieła istniejące i przyszłe w parafii
 • o nawrócenie zatwardziałych grzeszników i za niepojednanych z Bogiem
 • za zniewolonych i cięrpiących
 • za spłatę długu budowy i rozpoczęcie budowy kościoła
 • o łaski, których sam Bóg chce nam udzielić

Zapraszam do przyłączenia się do postu. Można podjąć post dziewięciodniowy w danej intencji lub wybrać jeden konkretny dzień dołączając się do osób już zdeklarowanych.

Zgłoszenie ONLINE - PODJĘCIE POSTU

Od 01 lipca od godziny miłosierdzia do niedzieli rano będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W piątek zapraszam wszystkich na Wieczór Miłosierdzia, który rozpoczniemy od godz. 19.00 z następującym programem, podczas, którego będzie możliwość spowiedzi do godz. 24.00 oraz każdy kto będzie miał życzenie może skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Jest to modlitwa indywidualna nad jedną osobą z posługą charyzmatami przez osoby świeckie.

01 lipca - piątek

Godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu

 • 15:00 - 18:00
 • 00:00 - 06:00

Program Wieczoru Miłosiedzia

 • 18:00 - 19:00 - Eucharystia
 • Wieczór Miłosierdzia
  • 19:00 - 20:00 - Nabożeństwo pokutne i katecheza
  • 20:00 - 21:00 - Świadectwa i modlitwa pieśnią
  • 21:00 - 22:00 - Apel Jasnogórski i uwielbienie miłosierdzia
  • 22:00 - 23:00 - Medytacje o Miłosierdziu Bożym
  • 23:00 - 24:00 - Modlitwa za kobiety i mężczyzn
  • możliwość spowiedzi przez cały czas trwania Wieczoru Miłosierdzia
  • modlitwa wstawiennicza nad każdym kto będzie miał życzenie

02 lipca - sobota

Godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu

 • 06:00 - 11:00
 • 13:00 - 15:00
 • 20:00 - 06:00

I Sobota miesiąca wynagradzająca za obelgi przeciw NMP

 • 11:00 - 12:00 - część Radosna Różańca Świętego
 • 12:00 - 13:00 - Anioł Pański i część Światła Różańca Świętego
 • 15:00 - 16:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
 • 16:00 - 17:00 - przygotwanie do Mszy Świętej i III część Różańca oraz spowiedź
 • 17:00 - 20:00 - Eucharystia z prośbą do Boga o uzdrowienie duszy i ciała oraz po Mszy Świętej IV część różańca, świadectwa uzdrowień.

03 lipca - niedziela

Godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu

 • 06:00 - 07:00
 • 07:00 - 08:00

Zgłoszenie ONLINE - ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u