20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Dzień Dziecka utraconegoW ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, w najbliższą środę 16 października o godzinie 16:00 w Parafii św. Rafała Kalinowskiego w Ełku, na Barankach, przy ul. Jana Pawła II 6, odbędzie się Msza Święta w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci, połączona z pochówkiem dzieci utraconych ze Szpitala Miejskiego w Ełku.

Grób Dzieci Utraconych znajduje się na Cmentarzu Komunalnym nr 1 przy ul. Cmentarnej (pierwsze wejście po prawej stronie idąc od ul. Targowej).

W Polsce każdego roku blisko pięćdziesiąt tysięcy rodzin doświadcza straty dziecka: ponad czterdzieści tysięcy kobiet przeżywa poronienie, dwa tysiące dzieci rodzi się martwo, a kolejne pięć tysięcy umiera przed ukończeniem 18 lat z powodu chorób, wypadków, czy samobójstw. Rosną również zagrożenia dla coraz młodszych związane z narkotykami i alkoholem.

Dzień 15 października jest Dniem Dziecka Utraconego, dniem w którym wspominamy wszystkie zmarłe dzieci. Pamiętamy o zmarłych dzieciach, ale również o wszystkich rodzicach, którzy doświadczyli straty swojego potomstwa. Szanujemy i staramy się zrozumieć ich cierpienie, a także chcemy okazać duchową, modlitewną bliskość w przeżywaniu ogromnej tragedii, bez względu na to, na którym etapie życia i z jakiego powodu ich pociecha odeszła.

Paweł Tober
Wydział Duszpasterstwa Rodzin

 

 

 

 

 

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u