20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

20210905 XX lecie koronacji obrazu matki bozej krolowej rozancaXX – Lecie Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Świętego z Krasnegoboru 5 września 2021 r.

  

SPOTKANIE WSPÓLNOT RÓŻAŃCOWYCH DIECEZJI EŁCKIEJ

Do Kół Żywego Różańca, Wspólnot Różańca Rodziców za Dzieci, Wspólnot Maryjnych, Wspólnot Nieustającego Różańca z Diecezji Ełckiej, Księży Proboszczów i Opiekunów Wspólnot Różańcowych.

„Jest z nami od dawna……”.

Najmilsi! Powiedział ktoś pochylony w badaniu naszej przeszłości i w zadumie nad współczesnością, że gdyby Bóg nie dał naszej polskiej ziemi innych znaków swojej Opatrzności, a dałby nam jedynie Maryję „tak potężną w mowie i czynie” – to wystarczyłoby, aby paść przed Nim na kolana z ogromną wdzięcznością. (Słowa Bp Tadeusza Zawistowskiego - 08.09.2001r.)

W dniu 8 września 2021r. przypada XX Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Św. w Krasnymborze. Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania w niedzielę 5 września 2021r.. Szczególne zaproszenie kierujemy do Kół Różańcowych i Wspólnot Maryjnych Diecezji Ełckiej.

„Opatrzność Boża” zaprasza Nas Wszystkich abyśmy pokłonili się „Królowej Różańca Św. w Krasnymborze”, w najstarszym sanktuarium naszej diecezji i modlili się o ustanie pandemii, pokój w naszej ojczyźnie i naszych rodzinach, oraz zawierzyli wszystkie nasze doczesne troski i kłopoty Tej która Króluje na dawnych terenach „Lady” od początków XVII wieku.

Szczególną modlitwą pragniemy objąć też wszystkich misjonarzy, a szczególnie zawierzyć „Pani Krasnoborskiej” misjonarzy i misjonarki z diecezji ełckiej. Ofiary złożone podczas spotkania w dniu 5 września od poszczególnych Kół Żywego Różańca i Wspólnot Różańcowych zostaną przekazane naszym misjonarzom fideidonistom, misjonarzom i misjonarkom pochodzącym z naszej diecezji a pracujących na misjach, by mogli wspomagać najbiedniejszych z najbiedniejszych: biedne i chore dzieci, biedne rodziny, bezdomnych i wykluczonych oraz najbardziej potrzebujących szczególnie w czasach pandemii.

PROGRAM

 • 9:30 – Zawiązanie wspólnoty (Odnowa w Duchu Św. GetsEmani).
 • 10:00 – Konferencja do Kół Różańcowych i Wspólnot Maryjnych (Ks. Krzysztof Walendziuk)
 • 10:30 – Świadectwa (S. Krystiana Borkowska CSIC).
 • 10:45 – Słowo Ks. Proboszcza i Moderatora Kół Różańcowych Diecezji Ełckiej.
 • 11:00 – Modlitwa Różańcowa (Tajemnice chwalebne – Ks. Prałat Wiesław Domitrz.)
 • 11:30 – Przekaz Misyjny – O. Dr Kazimiezrz Szymczycha SVD misjonarz werbista, sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.
 • 12:00 – Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Jerzego Mazura SVD Biskupa Ełckiego.
 • 13:30 – Rozesłanie do Apostolatu Maryjnego dla poszczególnych Wspólnot Maryjnych i Kół Różańcowych.
 • 14:00 – Wspólna Agapa.

Do wspólnego świętowania zapraszają
Parafia p.w. Zwiastowania NMP w Krasnymborze
Proboszcz Ks. Dariusz Rogiński Moderator Kół „Żywego Różańca” w Diecezji Ełckiej

Zgłoszenia:

 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • tel. +48 604 7724 68
facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u