20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Pod hasłem „Kościół żyje dzięki Eucharystii” – zaczerpniętym z nauczania św. Jana Pawła II odbędzie się 20 listopada 2021 r. o godz. 10:00 w parafii św. Brunona, przy ul. Wojska Polskiego 135 w Łomży Dzień Formacji Rycerskiej.

To okazja na spotkanie Rycerzy Kolumba, ale też mężczyzn spoza Rycerstwa aby pochylić się nad wartością Eucharystii w życiu katolika. Konferencja formacyjna oparta będzie o nauczanie św. Jana Pawła II i błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Program Dnia Formacji przedstawia się następująco:

  • Msza Święta
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Nauka Formacyjna

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją katolickich mężczyzn. Wspólnotę założył bł. ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Ich zasadami są: Miłosierdzie, Jedność, Braterstwo i Patriotyzm. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 2 miliony członków. W Polsce obecni są od 15 lat i liczą ponad 7 tysięcy członków działających w ponad 200 parafiach na terenie 30 diecezji. Ich krajowym przywódcą, Delegatem Stanowym jest Krzysztof Zuba, a duszpasterzem, Kapelanem Stanowym jest Metropolita Częstochowski, abp Wacław Depo.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u