20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

kongres swiadectwa

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się podzielić świadectwem z Kongresu Małżeństwa i Rodziny.

Świadectwo można wpisać jako komentarz do artykułu lub przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ks piotr pawlukiewicz zmks. Piotr Pawlukiewicz urodził się w roku 1960 w Warszawie. Po ukończeniu w roku 1985 Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku.

Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Był redaktorem archidiecezjalnego radia "Józef" w Warszawie, z którym współpracuje do dziś. Członek redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Kapelan kaplicy w Sejmie RP. Wykładowca homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.

Zapraszamy na strony

kongres button informacje

REJESTRACJA na I Dzień Kongresu - PRZEDŁUŻONA DO 4 GRUDNIA 2015 r.

Zgłoszenia na poszczególne dni kongresu mogą odbywać się zbiorowo lub indywidualnie (1 zgłoszenie = 1 osoba). Jeśli z danej miejscowości zorganizuje się większa grupa osób lub nauczyciele, wychowawcy będą chcieli przyjechać z młodzieżą to należy skorzystać z rejestracji zbiorowej.

Koszt udziału w pierwszym dniu wynosi 30 zł.

można wpłacić więcej – zebrane fundusze będą przeznaczone na pokrycie kosztów udziału młodzieży w drugim dniu kongresu, który jest bezpłatny). W pierwszym dniu będzie również możliwość wykupienia obiadu w cenie 10 zł.

Można uczestniczyć w obu dniach kongresu jednak wówczas należy dokonać dwukrotnej rejestracji na dzień pierwszy i oddzielnie na dzień drugi.

REJESTRACJA NA II DZIEŃ KONGRESU ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA.

odbior biletu kongres

Po wypełnieniu zgłoszenia należy w ciągu 7 dni dokonać wpłaty na konto:

 • Parafii p.w. Świętego Tomasza Apostoła w Ełku
 • ul. 11 listopada 28, 19-300 Ełk
 • NR KONTA: 39 8099 0004 0090 9853 2000 0010

koniecznie z podaniem imienia, nazwiska i dopiskiem „kongres”.

Osobom spoza Ełku zostanie przesłana wejściówka na początku listopada, a osoby z Ełku proszone są o odbiór wejściówki w parafii p.w. Św. Tomasza Apostoła przy ul. 11 Listopada 28 w Ełku - po otrzymaniu informacji o odbiorze wejściówki.

Nauczycieli, wychowawców i osoby zainteresowane uzyskaniem zaświadczenia prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji i wpisanie niezbędnych do wystawienia zaświadczenia danych.

W przygotowaniu konspekt scenariusza wprowadzającego w spotkanie z Joshem – będzie do pobrania w październiku na naszej stronie.

Josh McDowell w Polsce

 • GLIWICE - 5-6 grudnia 2015 r.
 • WARSZAWA - 11-13 grudnia 2015 r.

Informacje o spotkaniach na stronach:

PROGRAM KONGRESU MOŻE ULEC ZMIANIE

kongres button 1dzien

kongres button 2dzien

kongres button mcdowell

kongres button pawlukiewicz

baner kongres loga

 

Patronat:

 • Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jerzy Mazur Biskup Ełcki
 • Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz
 • Starosta Powiatu Ełckiego Pan Marek Chojnowski

Patronat medialny:

 • Deon.pl
 • Gość Niedzielny
 • Wychowawca
 • Opoka.org.pl
 • Diecezja Ełcka
 • Martyria
 • Radio 5
 • Katecheta

Organizatorzy:

 • Wydział Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej
 • Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej
 • Parafia p.w. Św. Tomasza Apostoła w Ełku
 • Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku
 • Stowarzyszenie DUC IN ALTUM
 • Stowarzyszenie Rodzina Rodzin

 

 

pic full mcdowell josh1Josh McDowell (ur. 1939 w Michigan), amerykański ewangelizator, jeden z najpopularniejszych pisarzy chrześcijańskich - autor dziesiątek książek, adresowanych w znacznej części do młodzieży. Jest świetnym apologetą, dowodzącym wiarygodności Pisma Świętego i prawdziwości zmartwychwstania Chrystusa.

Jest też mówcą, którego na całym świecie z zapartym tchem słuchają tysiące ludzi. Początkowo uważał się za agnostyka, jednak pod wpływem grupy głęboko wierzących studentów odkrył, że istnieją przekonujące dowody historyczne, przemawiające za chrześcijaństwem.Skutkiem tego odkrycia było głębokie nawrócenie, zawierzenie życia Bogu i doświadczenie przemieniającej mocy Jego miłości.

Podróżuje po świecie, a w przemówieniach porusza wiele istotnych problemów nurtujących współczesnego człowieka. Jest twórcą kampanii społecznych dotyczących m.in. wstrzemięźliwości seksualnej młodzieży czy umiejętnego dokonywania wyborów moralnych, które pomogą wytrwać w wierze w zlaicyzowanym świecie.

Często odwiedzał Polskę – ostatnio w 2010 roku. Jest autorem lub współautorem licznych książek krzewiących wiarę chrześcijańską i poruszających tematykę małżeństwa i rodziny oraz kształtowania relacji. W swoich publikacjach porusza tematy moralności i wiary, a także dzieli się świadectwem życia. Najbardziej znane dzieła pisarza, to przetłumaczona na 85 języków książka “Więcej niż cieśla”, „Przewodnik apologetyczny” (2002) – uznana przez World Magazine za jedną z najbardziej wpływowych książek stulecia.

 

Josh McDowell w Polsce 2015 - Kraków - Ełk - Warszawa

www.josh.pl

 

Josh zawsze chętnie dzieli się świadectwem o tym, co Bóg uczynił w jego życiu. Oto jego fragmenty

"Moi rodzice nie skończyli szkoły podstawowej. W moim życiu było wiele nienawiści. Nie wyrażało się to otwarcie na zewnątrz, lecz kipiało w moim wnętrzu. Nienawidziłem ludzi, rzeczy, problemów. Jak wiele innych osób, nie miałem poczucia bezpieczeństwa. Zawsze, gdy spotykałem kogoś różnego ode mnie, czułem się zagrożony. Człowiekiem, którego nienawidziłem najbardziej na świecie, był mój ojciec. Gardziłem nim. Ojciec był alkoholikiem. Moi koledzy przychodzili do szkoły i żartowali na jego temat. Nie wiedzieli jak bardzo bolały mnie te żarty.

Na zewnątrz śmiałem się, lecz w środku płakałem. Czasem szedłem do obory i znajdowałem moją matkę leżącą na gnoju między krowami, pobitą przez ojca tak bardzo, że nie mogła wstać. Dwa razy porzucała dom. Gdy mieli przybyć nasi przyjaciele, wyciągałem ojca z domu, przywiązywałem w oborze i parkowałem samochód za silosem. Mówiliśmy przyjaciołom, że musiał gdzieś pojechać. Myślę, że nikt nie mógł nienawidzić drugiej osoby bardziej, niż ja nienawidziłem mojego ojca. Kilka razy w wybuchu wściekłości omal go nie zabiłem. Długie lata planowałam zabicie ojca. (...)

Mając otwarty umysł, 19 grudnia 1959 roku o godzinie 20.30, podczas mojego drugiego roku studiów na uniwersytecie, zostałem chrześcijaninem. Ktoś zapytał mnie kiedyś: "Skąd wiesz?" Odpowiedziałem: "Byłem przy tym!" Tamtej nocy modliłem się. W modlitwie poruszyłem cztery sprawy, by nawiązać osobową więź ze zmartwychwstałym, żyjącym Chrystusem.

Jestem pewien, że słyszałeś religijnych ludzi mówiących o swoim "oświeceniu". Po tym, gdy ja się modliłem, nic się nie wydarzyło. Dokładnie nic. Nie rozwinęły mi się żadne skrzydła! W rzeczywistości po podjęciu tej decyzji poczułem się jeszcze gorzej. Dosłownie czułem, że chce mi się wymiotować. Wydawało mi się, że jestem głęboko chory w środku. "O nie, McDowell, w co ty się dałeś wciągnąć?" – zastanawiałem się. Naprawdę czułem, że tracę zmysły – i niektórzy moi przyjaciele zgadzali się z tym.

Może w pięć miesięcy po mojej decyzji Boża miłość weszła do mojego życia przez Jezusa Chrystusa. Zabrała tę nienawiść i przemieniła ją w miłość. Była tak mocna, że byłem w stanie spojrzeć mojemu ojcu prosto w oczy i powiedzieć: "Tato, kocham cię". I rzeczywiście tak było. Po niektórych moich wyczynach był to dla niego szok. Kiedy przeniosłem się na prywatny uniwersytet, miałem poważny wypadek samochodowy. Znalazłem się w domu z unieruchomioną szyją.

Nigdy nie zapomnę, gdy ojciec wszedł do mojego pokoju i zapytał: "Synu, jak możesz kochać takiego ojca jak ja?" Odpowiedziałem: "Tato, jeszcze sześć miesięcy temu pogardzałem tobą". Potem podzieliłem się z nim moimi odkryciami o Jezusie Chrystusie: "Pozwoliłem Jezusowi wejść do mojego życia, tato. Nie potrafię tego całkowicie wyjaśnić, lecz w rezultacie tej więzi z Nim potrafię kochać i akceptować nie tylko ciebie, ale także innych ludzi takimi, jacy są".

Czterdzieści pięć minut później spotkało mnie jedno z największych wzruszeń mojego życia. Ktoś z mojej własnej rodziny, kto znał mnie tak dobrze, że nie potrafiłbym zamydlić mu oczu, powiedział do mnie: "Synu, jeżeli Bóg może zrobić w moim życiu to, co, jak widzę, zrobił w twoim, chcę dać Mu tę możliwość". Zaraz potem mój ojciec modlił się wraz ze mną i zaufał Chrystusowi. Zazwyczaj przemiany dokonują się w ciągu kilku dni, tygodni czy miesięcy.

Moje życie przemieniło się w okresie od pół do półtora roku. Życie mojego ojca przemieniło się na moich oczach. Było to tak, jakby ktoś wyciągnął rękę i zapalił światło. Nigdy przedtem ani potem nie widziałem tak nagłej przemiany. Po tym wydarzeniu mój ojciec tylko raz tknął whisky. Podniósł ją jedynie na wysokość ust i to było wszystko. To działa.

Doszedłem w końcu do wniosku: osobowa więź z Jezusem Chrystusem przemienia życie ludzi. Możesz się śmiać z chrześcijaństwa, możesz drwić z niego i wyśmiewać je, ale ono działa. Przemienia życie ludzi. Jeżeli ufasz Chrystusowi, zacznij obserwować swoje postawy i działania, ponieważ Jezus Chrystus zajmuje się przemienianiem życia. Wybór należy do ciebie

Lecz chrześcijaństwo nie jest czymś, co możesz wepchnąć komuś do gardła lub do czego możesz go zmusić. Ty masz swoje życie i ja mam swoje. Wszystko, co ja mogę zrobić, to powiedzieć ci, czego się nauczyłem. Potem wszystko zależy od twojej decyzji. Moja żona przedstawiła to następująco: "Ponieważ Chrystus zmartwychwstał, On żyje. A ponieważ żyje, może wejść w życie człowieka, przebaczyć mu i przemienić go od wewnątrz".

Kluczowym elementem jest tutaj czynnik zmartwychwstania. On zmartwychwstał! Twoja osobista decyzja.

Josh McDowell w Polsce

 • GLIWICE - 5-6 grudnia 2015 r.
 • WARSZAWA - 11-13 grudnia 2015 r.

Informacje o spotkaniach na stronach:

kongres buttonWitamy serdecznie!
Zapraszamy na Kongres Małżeństwa i Rodziny: Rodzinne „my” w małżeńskim „ja i Ty”, gośćmi specjalnymi będą:

 • Josh McDowell
 • ks. Piotr Pawlukiewicz.

kongres button
I dzień Kongresu - 9 grudnia 2015 r.

Temat: Rodzinne „my” w małżeńskim „ja i Ty”.

 

Zapraszamy narzeczonych, małżonków, rodziców, kapłanów, osoby pracujące z małżeństwami, instytucje, stowarzyszenia działające na rzecz dobra małżeństwa i rodziny, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych, szkół, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, katechetów, oraz wszystkich zainteresowanych.

W programie:

 • 8.30 - Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa w kościele p.w. Św. Rafała Kalinowskiego na Barankach ul. Jana Pawła II 6

miejsce: Hala MOSiR Ełk, ul. Kolbego 11

 • 9.30 - rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty
 • 10.00 - 13.00 - „Jak budować trwałe więzi małżeńskie i rodzinne?” Josh McDowell - blok konferencyjny z przerwami
 • 13.00 - 14.30 - przerwa obiadowa
 • 14.30 - 15.10 - modlitwa uwielbienia, świadectwa, koronka do Bożego Miłosierdzia
 • 15.10 - 16.40 - „Ja biorę Ciebie... Kobiety i mężczyźni - poznanie i zaufanie” – konferencja ks. Piotr Pawlukiewicz
 • 16.40 - 17.00 - przerwa
 • 17.00 - 18.00 - Modlitwa o uzdrowienie relacji małżeńskich, rodzinnych, modlitwa odnowienia miłości między małżonkami.

Koszt wejściówki 30 zł. Do dyspozycji uczestników będzie szatnia oraz możliwość wykupienia obiadu w cenie 10 zł.

Zgłoszenia indywidualne i grupowe do 20 listopada lub do wyczerpania miejsc. Szczegóły na stronie internetowej www.tomasz.elk.pl


ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE - I Dzień Kongresu


ZGŁOSZENIE GRUPOWE - I Dzień Kongresu


odbior biletu kongres

kongres button informacje

kongres button 2dzien

kongres button mcdowell

kongres button pawlukiewicz

 

 

kongres button
II dzień Kongresu - 10 grudnia 2015 r.

XII Forum Wychowawcze Szkół - "Mądrość Serca"

Dzień Młodzieży - Koncert Ewangelizacyjny

Dzień drugi przeznaczony jest na spotkanie, konferencje i świadectwa skierowane do młodzieży. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną oraz starszą. Zapraszamy rodziców, kapłanów, osoby pracujące z młodzieżą, instytucje, stowarzyszenia działające na rzecz młodzieży, dyrektorów i pracowników placówek oświatowych, szkół, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, katechetów, oraz wszystkich zainteresowanych.

miejsce: Hala MOSiR Ełk ul. Kolbego 11

W programie:

 • 9.30 - rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty
 • 10.00 - 13.00 - „Love Story. O miłości i seksie we właściwym kontekście” - Josh McDowell blok konferencyjny z przerwami
 • 13.00 - 14.00 - świadectwa i program ewangelizacyjny przygotowujący do Światowych Dni Młodzieży

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE - II Dzień Kongresu - lista rezerwowa


ZGŁOSZENIE GRUPOWE - II Dzień Kongresu - lista rezerwowa


odbior biletu kongres

kongres button informacje

kongres button 1dzien

kongres button mcdowell

kongres button pawlukiewicz

 

 

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u