20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Oto zastała nas sytuacja, w której jesteśmy zmuszeni do podjęcia nietypowych działań, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jako duszpasterze rozumiemy i chcemy wychodzić naprzeciw wszelkim działaniom zwiększającym nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie. Obecny czas można by nazwać światowymi rekolekcjami, które każdy z nas odbywa indywidualnie.

Tematy tych rekolekcji nasuwają się samoistnie i stawiają przed nami rozważanie dwóch przykazań miłości z których wynika dbałość o siebie, o bliźniego w odniesieniu do Boga i Jego Miłości. Dlatego jako kapłani chcemy służyć tym do czego głównie powołał nas Pan i prosimy o przyjęcie naszego daru modlitwy w następujący sposób:

 • codziennie o godz. 15.00 po odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia w naszej kaplicy będzie odprawiana Msza Św. z prośbą do Boga o zatrzymanie pandemii koronawirusa, o błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia dla wszystkich mieszkańców parafii i o opiekę Jezusa jedynego Pana i Zbawiciela
 • codziennie w kaplicy o godz. 20.30 będzie odmawiana przez kapłanów modlitwa różańcowa z prośbą do Maryi o powstrzymanie pandemii i wyproszenie łaski ochrony przed chorobą i zjednoczenie na modlitwie do Boga wszystkich wiernych (modlitwa będzie transmitowana przez facebooka i każdy będzie mógł w niej uczestniczyć w swoim domu)
 • codziennie po zakończonej modlitwie różańcowej Apel jasnogórski i udzielenie błogosławieństwa wszystkim parafianom z prośbą do Boga o oddalenie pandemii koronawirusa
 • codziennie od Mszy Św. porannej do Mszy Św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Jezusa Eucharystycznego w intencji wiary, że tylko Bóg może nas ochronić przed złem. Prosimy o wpisywanie się listę adoracji.
 • od godz. 15.00 i w czasie Mszy świętych możliwość spowiedzi św.
 • zachęcamy do przedstawiania próśb do miłosierdzia Bożego przez stronę internetową – prośby są codziennie przez 30 dni przedstawiane Bogu 10 minut przed koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się we modlitwę i podejmą wysiłek tworzenia duchowej wspólnoty w modlitewnym zanoszeniu do Boga, który jest naszą ostoją i bezpieczeństwem, prośby o ochronę przed zarażeniem się koronawirusem.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej, do odbudowania relacji rodzinnych i refleksji nad obecnością Boga w życiu każdego z nas.
 • Wszystkim życzymy zdrowia, podejmowania mądrych i roztropnych decyzji oraz doświadczenia pokoju płynącego z zaufania Jezusowi i codziennym powierzaniu się wstawiennictwu Maryi oraz Świętego Michała Archanioła. Z błogosławieństwem i pamięcią w modlitwie: kapłani z parafii p.w. św. Tomasza Ap. w Ełku
 • Rycerze Kolumba uruchamiają akcję "Pomoc Seniorom". Jeżeli chcesz przyjąć Komunię św. w niedzielę w domu, potrzebujesz pomocy przy zakupach lub w innych sprawach związanych z pozostawaniem w domu zadzwoń  +48 694 062 907. Informacja również na tablicy ogłoszeń i można wziąć wizytówki ze stolika.
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane przy wyjściu z kaplicy.

Zapoznaj się także z:

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u