20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

logo caritas1. W sprawie unijnej pomocy żywnościowej

Wkrótce ruszy kolejna edycja pomocy żywnościowej ze środków unijnych przekazywanej przez Caritas.

Osoby zainteresowane tą pomocą prosimy o pobranie skierowań z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – zależnie od miejsca zamieszkania. Te skierowania należy dostarczyć jak najprędzej do parafii lub prezesa Parafialnego Zespołu Caritas.

  

2. W sprawie szkolenia

Caritas Diecezji Ełckiej organizuje szkolenia na temat pozyskiwania pomocy finansowej na termomodernizację budynków. Uczestnicy szkolenia zostaną przygotowani do napisania skutecznych wniosków o pomoc sięgającą nawet 90% kosztów termomodernizacji. Trzydniowe szkolenia odbędą się w ośrodku szkoleniowym Caritas w Orzyszu. Pierwsze szkolenie – w dniach 3, 4, 5 kwietnia – skierowane jest do właścicieli domów. Drugie szkolenie – w dniach 21, 22 i 23 kwietnia – skierowane jest do wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy zapewniają bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienia. Nasz Parafialny Zespół Caritas dysponuje kilkoma miejscami na te szkolenia. O szczegółowe informacje należy zwracać się do prezesa Parafialnego Zespołu Caritas naszej parafii.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u