20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Diecezja EłckaPrzewielebni Duszpasterze, Osoby Życia Konsekrowanego, Seminarzyści, Drodzy Diecezjanie,

Miło mi tym listem zakomunikować Wam, Siostry i Bracia, że na dzień 12 maja 2012 roku przygotowujemy uroczyste dziękczynienie za 20-lecie istnienia naszej ełckiej diecezji.

Wdzięczni jesteśmy Bogu za dar, dziś już błogosławionego papieża Jana Pawła II, który uroczystym dokumentem „Totus Tuus Poloniae Populus", w dniu 25 marca 1992 roku powołał do istnienia - wśród wielu innych – Diecezję Ełcką. W międzyczasie zostaliśmy szczególnie wyróżnieni przez Błogosławionego jego pasterską wizytą w 1999 roku.

Teraz przychodzi czas dziękczynienia za pierwsze 20 lat. Przed kilkoma dniami niektórzy z nas uczestniczyli w Sympozjum naukowym, które było swego rodzaju podsumowaniem pracy tych 20 lat a teraz przychodzi czas na uwielbienie Boga uroczystą modlitwą. Chcemy w ten sposób, jako Wspólnota Diecezji Ełckiej, złożyć Miłosiernemu Bogu, przez przyczynę Matki Bożej Fatimskiej, dar dziękczynny naszych serc. Chcemy to uczynić podczas uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej na Placu Jana Pawła II w Ełku, w dniu 12 maja 2012 roku (sobota) o godz. 15.00.

Diecezjalne dziękczynienie połączone będzie z Kongresem Ruchów i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej pod hasłem „Ruchy i Stowarzyszenia domem i szkołą komunii". Poszczególne ruchy i stowarzyszenia spotkają się tego dnia na swoich modlitwach i konferencjach, goszczone w wyznaczonych parafiach miasta Ełku, już od godz. 10.00.

Zanim rozpoczniemy uroczyste sprawowanie dziękczynnej Mszy świętej, zapraszam już na godz. 14.00, na wysłuchanie konferencji Ojca profesora Jacka Salija OP z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który podzieli się z nami swoimi doświadczeniami pasterskimi o znaczeniu wspomnianych ruchów i stowarzyszeń kościelnych, i ich miejscu we Wspólnocie Kościoła.

Serdecznie zapraszam Przewielebnych Duszpasterzy, Osoby Życia Konsekrowanego, Seminarzystów i Was Drodzy Diecezjanie na uroczyste dziękczynienie i wspólne świętowanie w Ełku.

Oczekując na spotkanie,
przesyłam wyrazy serdecznych pozdrowień i zapewnienie o modlitwie.

+ Jerzy Mazur SVD, Biskup Ełcki

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u