20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Dnia 16 lipca w Klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych Maryi Matki Nadziei i św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Witynach k. Ełku, w Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, o godzinie 19.00 odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J. Ekscelencji Ks. Bp Jerzego Mazura.

Przed Mszą Świętą miało miejsce poświęcenie dzwonu klasztornego „Totus Tuus". Wszyscy zebrani mogli usłyszeć jego brzmienie, które jak mówił ks. Biskup przez następne lata, będzie oznajmiało, że Siostry ogarniają swoją modlitwą. Homilię wygłosił o. Marek Kępiński Karmelita Bosy z Warszawy. Podsumowując jej treść można powiedzieć, że ojciec karmelita mówił w niej o potrzebie przebaczenia. O tym ,że poczucie winy czasami bywa równie ciężkie jak nowotwór , a brak przebaczenia mimo zdrowia, odzyskanej wolności, może odbierać radość życia. Wskazał również o jakże koniecznej modlitwie za siebie nawzajem- modląc się w intencjach drugiego człowieka sami otrzymujemy łaski, o które nie potrafimy lub nie chcemy prosić Boga. Przypomniał, że przebaczenie to dar Boga, który można wyprosić przez wstawiennictwo Jego Niepokalanej Matki.
Oprawę muzyczną podczas liturgii sprawowały same Siostry. Urzekająca była pieśń po Komunii Świętej, gdy do instrumentów: skrzypiec i gitary dołączył śpiew ptaków- niepowtarzalny chór śpiewał, a w sercach zgromadzonych rozbrzmiewało uwielbienie Boga.
Przed udzieleniem błogosławieństwa ks. Bp Jerzy Mazur przypominając historię sprowadzenia sióstr do naszej diecezji, budowę klasztoru, powiedział: „tutaj niebo spotyka się z ziemią, tak jest w miejscu, gdzie człowiek modli się[...]". Cytując słowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus „ z ufnością i miłością" zachęcał do bezgranicznego zawierzenia Bogu.
Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej, czciciele Matki Bożej z Góry Karmel, przyjęli Szkaplerz karmelitański.

(BB)

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u