20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Obława augustowskaZbliża się 70 rocznica tragicznych wydarzeń Obławy Augustowskiej w lipcu 1945 roku. Jest to największa sowiecka zbrodnia dokonana na Polakach po zakończeniu II wojny światowej. Główne uroczystości rocznicy Obławy Augustowskiej odbędą się 19 lipca w Gibach, gdzie o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego.

W ubiegły czwartek Sejm RP ustanowił 12 lipca Dniem Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku. W dokumencie czytamy, że Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej został ustanowiony w hołdzie ,,bohaterom antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, którzy nie pogodzili się z nową sowiecką okupacją, zamordowanym z rozkazu Stalina na terenie północno-wschodniej Polski w czasie pokoju po kapitulacji hitlerowskich Niemiec”.

13 lipca br. w Gibach pamięć ofiar Obławy Augustowskiej uczczą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy obecnie przebywają na obozie formacyjno-integracyjnym w Ełku.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u