20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

JP2W niedzielę 11 października 2015 r. będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron rodziny”. Główne uroczystości Dnia Papieskiego odbędą się w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku. Uroczystej Mszy Świętej.

O godz. 15.00, poprzedzonej Koronką do Bożego Miłosierdzia, będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Biskup Ełcki. Wszyscy są zaproszeni do udziału w tej uroczystości.

Św. Jan Paweł II, patron miasta Ełku, zapytany, jak się modli, odpowiadał: „Wypraszam Boże miłosierdzie dla całego świata”. Natomiast Ojciec Święty Franciszek zaprasza, aby głosić miłosierdzie Pana Boga wszędzie.

Dlatego też w Dzień Papieski o godz. 15.00 Biskup Ełcki zachęca, aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Niech każdy czuje się zaproszony do włączenia się w modlitwę, aby wspólnie wypraszać Boże miłosierdzie dla siebie, swoich bliskich i całego świata.

Szczegółowy program obchodów Dnia Papieskiego:

  • 15.00 - Msza św. w Diecezjalnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego
  • 20.00 - Czuwanie modlitewne na Placu Jana Pawła II w Ełku.

Podczas obchodów Dnia Papieskiego, Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tradycyjnie organizuje zbiórkę pieniężną, aby wspierać w formie stypendiów młodzież szczególnie uzdolnioną z rodzin wiejskich i mniejszych miast, żyjącą w trudnej sytuacji materialnej.

Ks. Jacek Uchan
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u