20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

Centralne, diecezjalne uroczystości dziękczynne za beatyfikację wielkiego Rodaka Papieża Jana Pawła II odbędą się dnia 13 maja (piątek) 2011 roku w Ełku. Ten dzień jest również rocznicą objawień fatimskich z 1917 roku, a także dniem ocalenia życia Janowi Pawłowi II po zamachu, od którego w tym roku mija 30 lat. Nasze diecezjalne dziękczynienie będzie połączone również z XX rocznicą koronacji czczonej w Ełckiej Katedrze figury Matki Bożej Fatimskiej.

W tym dniu Biskup Ełcki zaprasza wszystkich diecezjan do udziału we wspólnej modlitwie uwielbienia i dziękczynienia Bogu za pontyfikat i beatyfikację Papieża Jana Pawła II. O godz. 18.00 na placu Jana Pawła II w Ełku rozpocznie się uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego, gdzie przed dwunastoma laty Papież Polak sprawował Najświętszą Ofiarę. Kapłani i Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. gromadzą się przy Kurii Biskupiej już przed godz. 17.30, gdyż o godz. 17.30 wyruszy procesja na plac celebry. Wszyscy kapłani są zaproszeni do uroczystej koncelebry. Kapłani proszeni są o zabranie ze sobą alby i stuły w kolorze białym lub złotym. Uczestnicy Mszy św. dziękczynnej mogą korzystać z parkingów miejskich usytuowanych niedaleko placu celebry, tj. stary bazar, plac przy ?targowicy?, plaża i parking przy placu katedralnym.

Po Mszy św. wszyscy uczestnicy celebry są zaproszeni na wspólną agapę na placu Jana Pawła II. W czasie trwania agapy rozpocznie się występ chórów i zespołów poświęcony Błogosławionemu Janowi Palowi II.

  

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u