20201031 rycerze kolumba

20201031 beatyfikacja McGivney

 

23 maja 2015 r. w wigilię Zesłania Ducha Świętego można było uczestniczyć w wieczorze Uwielbienia, na który byli zaproszeni członkowie naszej parafii oraz całego miasta. Kaplica zapełniła się wiernymi w przeddzień Pięćdziesiątnicy.

Modlitwę w czasie 3 godzinnego czuwania prowadził gospodarz parafii Ks. Proboszcz Jarosław Dąbrowski wraz z panią Agnieszką Opaluch, liderką Odnowy w Duchu Świętym Paweł Apostoł. Oprawę muzyczną zapewnił nam zespół złożony z wielu solistów i kilku instrumentalistów pod opieką Katarzyny Jancewicz i Ks. Wojciecha Serowika.

Pierwszą częścią była Liturgia Słowa w czasie której mogliśmy wysłuchać fragmentów Pisma Świętego i konferencji, której tematem przewodnim, tak jak i całego wieczoru Uwielbienia był temat Samotności oparty głównie o fragment o ożywieniu wysuszonych kości z księgi Ezechiela.

Po homilii przeszliśmy do części drugiej tj. do wystawienia Najświętszego Sakramentu w trakcie którego przez 15 minut trwaliśmy w ciszy. Był to czas na nazwanie obszarów swojej samotności-doliny wyschłych kości.

Następnie miała miejsce modlitwa nad: kapłanami, małżonkami, osobami samotnymi z podejściem przed Najświętszy Sakrament. Dalsza modlitwa uwielbienia przeplatana śpiewem i modlitwą językami trwała do godziny 22.00.Całość zakończyliśmy Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i Apelem Jasnogórskim.

facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC
 
stat4u